Serwis MySpace sprzedany za 35 mln dolarów

Serwis MySpace sprzedany za 35 mln dolarów

30.06.2011 11:48, aktualizacja: 30.06.2011 15:09

Serwis społecznościowy MySpace został zakupiony przez spółkę Specific Media za 35 mln dolarów. Część udziałów w serwisie należeć będzie do... Justina Timberlake’a.

35 mln dolarów to niewygórowana cena - zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że w 2005 roku MySpace został kupiony za 580 mln (przez News Corporation Ruperta Murdocha). Skala upadku serwisu cieszącego się jeszcze niedawno dużą popularnością jest więc całkiem duża. Obecny szef MySpace, Mike Jones, opuści swoje stanowisko, najprawdopodobniej szykują się też duże zwolnienia w firmie. Mówi się o usunięciu około 150 spośród 400 pracowników. Przyszłość MySpace jest niepewna, chociaż nowy właściciel zapewne nie zmieni radykalnie profilu serwisu, stawiając w dalszym ciągu na muzykę, materiały wideo i kontakt ze znajomymi.

Na razie pewne jest to, że szczegółowe plany dotyczące serwisu zostaną ujawnione pod koniec lata, a udziały w zakupionej firmie ma znany piosenkarz i aktor, Justin Timberlake. Ci, którzy oglądali „Social Network” o powstawaniu Facebooka zauważą, że Timberlake odgrywał tam niezbyt pozytywną rolę Seana Parkera. W filmie Davida Finchera Parker był osobą, która - mówiąc delikatnie - nie przyczyniła się specjalnie do rozwoju Facebooka. Pytanie, czy Timberlake nie posiadający poza rolą w „Social Network” i kontem na MySpace większych związków z IT, pomoże przywrócić podupadający MySpace do świetności?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)