Serwis OLX nie działa. Awaria na stronie (aktualizacja)

Serwis OLX nie działa. Awaria na stronie (aktualizacja)

Trwa awaria serwisu OLX
Trwa awaria serwisu OLX
Źródło zdjęć: © OLX, dobreprogramy
Oskar Ziomek
27.06.2023 14:48, aktualizacja: 27.06.2023 15:22

OLX zmaga się z problemem, przez który serwis po prostu nie jest dostępny. Twórcy deklarują, że zabrali się już za rozwiązywanie usterki, ale w tym momencie nie wiadomo, jak długo potrwają prace serwisowe.

OLX walczy z awarią, w wyniku której użytkownicy nie mogą skorzystać w zasadzie z żadnej funkcji serwisu - nie działa zarówno strona główna, jak i strony z konkretnymi ogłoszeniami. Twórcy wiedzą o problemie: "Mamy usterkę, ale już się za nią zabraliśmy" brzmi komunikat na stronie głównej OLX. Poniżej krótkie wyjaśnienie - "Nasze serwery są trochę przeciążone".

W serwisie downdetector pojawiają się tymczasem kolejne zgłoszenia od użytkowników OLX. W ciągu ostatnich minut spłynęło ich przeszło 120 z większości dużych miast w kraju. Użytkownicy zgłaszają problem zarówno z serwisem OLX, jak i aplikacją mobilną. W praktyce można sądzić, że nie jest dostępny żaden mechanizm, na którego działanie ma wpływ sam serwis OLX.

Trwa awaria serwisu OLX
Trwa awaria serwisu OLX© downdetector

Twórcy nie podzielili się informacją, jak długo będzie trwała naprawa usterki. W chwili tworzenia niniejszego tekstu liczba raportów dotyczących awarii OLX wyłącznie rośnie. Będziemy obserwować ten temat i aktualizować publikację wraz z pojawieniem się kolejnych informacji w tym zakresie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 15:21

W serwisie downdetector.pl nie pojawiają się już nowe zgłoszenia. Wygląda na to, że awaria OLX została zażegnana. Nie są jednak znane powody wystąpienia utrudnień, choć skutecznie utrudniły one korzystanie z portalu wielu użytkownikom. Z platformy można już korzystać bez trudności wynikających z chwilowej awarii.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)