SharePoint Foundation 2010 - następca WSS 3.0 wydany

SharePoint Foundation 2010 - następca WSS 3.0 wydany

Wojciech Kowasz
27.04.2010 11:01

Microsoft wydał SharePoint Foundation 2010, czyli nową wersję bezpłatnej platformy pracy grupowej Windows SharePoint Services.

SharePoint Foundation 2010 to następca bezpłatnych usług Windows SharePoint Services 3.0. Jest to mniej rozbudowana, ale za to bezpłatna odmiana SharePoint Server 2010 z rodziny serwerowych aplikacji Office. Witryna SharePoint to centralne miejsce pracy grupowej dla zespołu - każdy może korzystać ze współdzielonych dokumentów, przeglądać wspólne kalendarze, listy zadań i kontaktów. SharePoint to także platforma dla wewnętrznych for dyskusyjnych, dokumentacji wiki, a nawet blogów. Dzięki daleko posuniętej integracji z aplikacjami Office praca z informacjami przechowywanymi w witrynie SharePoint możliwa jest bez pośrednictwa przeglądarki, a bezpośrednio z np. Worda czy Outlooka.

Co nowego w wersji 2010? Alerty wysyłane jako SMS, Health Analyzer do monitorowania stanu farmy serwerów, interfejs wstążki, usprawnione funkcjonowanie aplikacji przy bardzo dużych listach, większa kontrola nad wyświetlaniem pól w formularzach i wiele nowych funkcji do wykorzystania podczas tworzenia przepływów pracy - to tylko najważniejsze nowości. SharePoint Foundation 2010 znacznie poszerza również możliwości programistów tworzących aplikacje dla platformy SharePoint. Więcej informacji o nowościach można znaleźć na stronach MSDN.

SharePoint Foundation 2010 dostępny jest w polskiej wersji językowej. Można go zainstalować na systemach Windows Server 2008 (ale tylko 64-bitowych) lub Windows Server 2008 R2. W kwestii bazy danych SharePoint oferuje wbudowany silnik bazujący na SQL Server 2008 Express lub pozwala na wykorzystanie istniejącego już w sieci serwera SQL Server. Więcej informacji o wymaganiach systemowych można znaleźć na stronach TechNetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)