Sideplayer – okno na YouTube dla lubiących dzielić uwagę

Sideplayer – okno na YouTube dla lubiących dzielić uwagę

Sideplayer – okno na YouTube dla lubiących dzielić uwagę
16.11.2015 16:44

W przypadku serwisu YouTube pewną niecierpliwość może wywoływać brak rozwiązania, które umożliwiałoby oglądanie filmu i jednoczesne wykonywanie na komputerze czy smartfonie innych czynności. Nie ma wątpliwości, że taki stan rzeczy jest efektem świadomego działania Google, któremu zależy na utrzymaniu możliwiej jak największej części uwagi użytkownika na tym, co wyświetlane jest w serwisie. Ciekawą propozycją dla osób, którym taki stan rzeczy nie do końca odpowiada, może być Sideplayer.

Obraz

Sideplayer jest rozszerzeniem dostępnym jak na razie tylko dla przeglądarki Google Chrome. Liczba funkcji została ograniczona do niezbędnego minimum. Po zainstalowaniu Sideplayera, użytkownik zauważy na pasku narzędziowym przeglądarki ikonę YouTube. Po jej kliknięciu wyświetli się menu, które umożliwia wklejenie linku do dowolnego filmu opublikowanego w serwisie.

Następnie film uruchamia się w oryginalnym odtwarzaczu zeskalowanym domyślnie do rozmiarów 300 × 170 pikseli. Ten można jednak dowolnie zmieniać przeciągając lewy dolny róg okna. Dostępne są przy tym kontrolki odtwarzania głośności czy jakości znane z YouTube'a. Skrajne uproszczenia, na jakie zdecydowali się twórcy Sideplayera mają jedną dość irytującą konsekwencję. Brakuje choćby najbardziej prymitywnej wyszukiwarki, która skróciłaby żmudny proces polegający na konieczności uruchamiania danego filmu na YouTube.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Problematyczna może być jednak inna kwestia. Podczas testów nie spotkaliśmy się bowiem z sytuacją, w której youtube'owy film odtworzony w Sideplayerze byłby poprzedzony reklamami. Nie pojawiają się one także podczas samego odtwarzania. To zaś może przyciągnąć uwagę Google, które udowadniało już, że podobne praktyki nie będą tolerowane. Na razie jednak Sideplayer ma się dobrze, i mimo sporej prostoty, jest godny polecenia. Użytkownicy przeglądarki Google Chrome mogą zainstalować rozszerzenie z Chrome Web Store.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)