Sierra powraca wraz z King's Quest i Geometry Wars

Sierra powraca wraz z King's Quest i Geometry Wars

Sierra powraca wraz z King's Quest i Geometry Wars
12.08.2014 20:44

Z podanych przez Activision Blizzard informacji wynika, że wydawnictwo Sierra Online powraca i zajmie się dystrybucją gier niezależnych. Zapowiedziane zostały dwie nowe produkcje - King's Quest oraz Geometry Wars 3: Dimensions.

Firma Sierra Entertainment została założona w 1979 roku. To jej zawdzięczamy takie tytuły jak King's Quest, Leisure Suit Larry czy SWAT. Sierra zajmowała się też dystrybucją gier innych producentów, wśród których warto wymienić Half-Life oraz F.E.A.R. W 2008 roku firma stała się własnością Activision Blizzard. Natomiast teraz Sierra powraca, jako część Activision Blizzard, zajmująca się dystrybucją gier niezależnych deweloperów. Wśród pierwszych tytułów pojawi się nowa część klasycznej przygotówki - King's Quest, a także Geometry Wars 3: Dimensions.

Obraz

W nowej odsłonie King's Quest, tworzonej przez studio The Odd Gentlemen, poznamy historię króla Grahama, który o swoich przygodach będzie opowiadał wnuczce. Gra ma zachować takie cechy poprzedniczek jak: rozbudowaną fabułę oraz trudne zagadki. Produkcja pojawi się już w 2015 roku. Niestety nie wiemy, na jakie dokładnie platformy trafi King's Quest. Natomiast trzecia część Geometry Wars, zatytułowana Dimensions tworzona jest przez Lucid Games i będzie oferowała pełne trójwymiarowe środowisko. Dodatkowo ma pojawić się tryb kooperacji oraz multiplayer. W ten tytuł zagramy jeszcze w tym roku, producent nadal nie podał na jakie platformy trafi Geometry Wars 3: Dimensions, ale zaznaczył, że pojawi się większej liczbie platform niż kiedykolwiek wcześniej.

Sierra zajmie się dystrybucją gier niezależnych producentów na takich platformach cyfrowych jak Steam, Xbox Live oraz PlayStation Network. Mamy nadzieję, że wszystkie gry będą pojawiały się na Xboksie, PlayStation, a także na PC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)