Signal wyprzedził WhatsAppa? Szyfrowane przelewy teoretycznie działają

Signal wprowadził własny system przelewów
Signal wprowadził własny system przelewów
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Oskar Ziomek

12.01.2022 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy komunikatora Signal na całym świecie teoretycznie mogą już korzystać z autorskiego systemu przesyłania środków konkretnym rozmówcom. Wcześniej podobne rozwiązanie wdrożono m.in. w WhatsAppie, ale w Polsce nie da się z niego korzystać i nie jest szyfrowane.

W sieci ponownie jest głośno o przelewaniu pieniędzy przez Signal. Pomysł na wymianę środków przez komunikator nie jest nowatorski, ale realizacja z pełnym szyfrowaniem end-to-end i wykorzystaniem kryptowalut już tak. Jak ustalił serwis Wired, w Signalu da się już korzystać z tej opcji na całym świecie - a przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce może to być problematyczne lub niemożliwe.

Płatności powinny być dostępne w Signalu beta, ale nawet dla testerów korzystanie z opcji przelewów w kryptowalutach nie jest szczególnie proste. Wired podaje, że już samo załadowanie portfela obsługującego signalową kryptowalutę MobileCoin bywa problematyczne, a późniejsza wymiana - trudna z uwagi na małą popularność na giełdach.

Płatności w Signalu na etapie testów
Płatności w Signalu na etapie testów© Signal

Możliwość przelewania pieniędzy rozmówcom w Signalu zadebiutowała niemal rok temu, na początku testowo ją na rynku brytyjskim. Jak deklarowali wówczas twórcy, celem było stworzenie uzupełnienia do szyfrowanych rozmów w komunikatorze, by w efekcie za pośrednictwem Signala móc nie tylko przeprowadzić sesję z terapeutą, ale także za nią bezpiecznie zapłacić.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)