SilentiumPC Corona HP RGB 140 mm. Kolejne wentylatory z LED w ofercie SilentiumPC

SilentiumPC Corona HP RGB 140 mm. Kolejne wentylatory z LED w ofercie SilentiumPC

SIlentiumPC Corona HP RGB (po prawej) już w rozmiarze 140 mm (foto: materiały prasowe SilentiumPC)
SIlentiumPC Corona HP RGB (po prawej) już w rozmiarze 140 mm (foto: materiały prasowe SilentiumPC)
08.08.2019 15:57

SilentiumPC poszerza ofertę podświetlanych wentylatorów. Wcześniej widzieliśmy premiery serii Stella HP oraz Corona HP RGB, ale te ostatnie tylko jako 120mm. Użytkownicy chcący zamontować 140mm wiatraki, mogą już sięgnąć po Corona HP RGB o takiej wielkości.

Producent opisuje SilentiumPC Corona HP RGB 140 mm jako wydajne wysokociśnieniowe modele ze specjalnie wyprofilowanymi łopatkami. Dedykowane są do obudów i chłodnic zestawów z cieczą. W swojej ofercie SilentiumPC ma wiatraki zarówno z podświetlanymi łopatkami, jak i świecącą obręczą okalającą czarne łopaty - seria Corona HP należy do drugiego typu. W dodatku obie linie (Stella HP i Corona HP) mają już 120 mm i 140 mm modele.

Obraz

Światło w koronie i mocny przepływ powietrza

Wiatraki Corona HP RGB 140 mm maja aż 18 punków świetlnych z diodami RGB mieszczących się w okrągłym elemencie okalającym wentylator. Ustawienie konkretnego sposobu emitowania światła i koloru odbywa się przez standardowy 4-pinowy przewód RGB. Zastosowany kabel jest kompatybilny z wieloma systemami RGB na płytach głównych różnych producentów, kontrolerami w obudowach SilentiumPC lub kontrolerem Nano RGB (dołączany do zestawu 3 wiatraków), a nawet możliwy do synchronizacji z zestawem SilentiumPC Aurora II RGB-302 (zdalnie sterowanym za pomocą pilota).

„Przepływ powietrza wynosi 45 CFM, zaś maksymalna prędkość obrotowa to około 1200 obr./min. Sterowanie szybkością rotora odbywa się przez regulację napięcia zasilającego.”
Obraz

Szkoda tylko, że firma ostatnio nie podaje deklarowanych głośności swoich wiatraków. Co prawda podkreślano, że nie są do końca miarodajne, bo nie ma jednego standardowego sposobu pomiaru wśród różnych producentów, mimo wszystko trochę brakuje tego parametru. Chociaż można przytoczyć fakt, że zastosowano ciche i wytrzymałe łożyska hydrauliczne HBS i gumki antywibracyjne na ramce obudowy.

Wiatraki Corona HP RGB z akcesoriami w zestawie

W zależności od wybranej opcji, można zakupić zestaw trzech wiatraków pod nazwą SilentiumPC Corona HP RGB Kit 3 × 140 mm, jak i pojedynczo pakowane SilentiumPC Corona HP RGB 140 mm. Poza niższą ceną za jedną sztukę, zestaw zaopatrzono we wspominany Nano RGB kontroler i rozdzielacz na cztery urządzenia RGB. W obu przypadkach dostajemy śrubki montażowe, adaptery do połączenia z kontrolerami SilentiumPC Aura Sync czy przewody dedykowane złączom RGB płyt głównych lub SilentiumPC Aura Sync Pro.

Obraz

Firma udziela dwuletniej gwarancji na opisywane produkty. Sugerowana cena SilentiumPC Corona HP RGB 140 mm to 49 zł, a dla zestawu SilentiumPC Corona HP RGB Kit 3 × 140 mm wynosi 135 zł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)