Silverlight 4.0 RC wydany, wersja finalna w kwietniu

Silverlight 4.0 RC wydany, wersja finalna w kwietniu

16.03.2010 16:47

Microsoft udostępnił wersję kandydującą do wydania Silverlight 4.0. Finalna wersja Silverlight 4.0. dostępna będzie najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu.

Silverlight to technologia zbliżona do popularnego Flasha. Jej zadaniem jest wyświetlanie treści multimedialnych (grafika, film, audio) przy użyciu przeglądarki internetowej. Ostatnia wersja beta udostępniona została w listopadzie zeszłego roku. Najnowsza aktualizacja przynosi kilka zmian i nowych rozwiązań. Przyśpieszono m.in pracę środowiska, pojawił się także podgląd obrazu z kamer internetowych. Można również odtwarzać wideo w pełnym oknie na kilku monitorach podłączonych do komputera. Inne zmiany dotyczą formatowania tekstu, obsługi VisualStates czy odświeżania strony w ramce.

Do Silverlight 4 dołączono obsługę Visual Studio 2010 RC, Silverlight Toolkit, WCF RIA Toolkit i Expression Blend 4.0 Beta. Ostatnie narzędzie również doczekało się nowej wersji. Expression Blend 4.0 Beta to program przeznaczony do tworzenia zaawansowanej zawartości graficznej i interfejsu użytkownika do użytku na stronach WWW. Mogą to być animacje 3D, obraz albo tekst. Expression Blend 4.0 Beta można pobrać z naszego vortalu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)