Sklep Google Play zaostrza zasady dla aplikacji. Duże zmiany już niedługo

Sklep Google Play zaostrza zasady dla aplikacji. Duże zmiany już niedługo

Sklep Google Play
Sklep Google Play
Źródło zdjęć: © Pexels
30.04.2021 16:37

Wkrótce Google zamierza wprowadzić nowe zasady, które mają na celu znacząco podnieść jakość opisów aplikacji w swoim sklepie. Chce w ten sposób usunąć z opisów i tytułów zbędne ozdobniki, jak emotikony czy hasła rozpraszające uwagę użytkowników.

Wstępnie ogłoszone zmiany zasad dotyczą metadanych aplikacji na Androida: tytułu, ikonki i opisu programu. Google poinformował, że zależy im przede wszystkim na skróceniu nazw aplikacji do 30 znaków oraz zakazaniu słów kluczowych mogących sugerować jakość aplikacji. 

Zaostrzone zostaną również zasady dotyczące samych ikonek, na których nie będzie można umieszczać znaków czy podpisów nakłaniających do pobrania programu lub sugerujących, że np. dana aplikacja zajmuje 1. miejsce w rankingu pod kątem pobrań. Zdaniem Google’a takie informacje często wprowadzają w błąd użytkownika.

Pojawią się również nowe wytyczne o tym, jak mają prezentować się zrzuty ekranu z aplikacji oraz samych opisów. Podobnie jak w tytułach, nie powinny się w nich znaleźć emotikony czy słowa kluczowe, grające na emocjach użytkowników. 

Firma ostrzega, że na razie nie planuje usuwać aplikacji z błędnymi tytułami lub opisami ze Sklepu Play, ale nie będzie ich promować na stronie głównej sklepu. Nowe zasady wejdą w życie w drugiej połowie 2021 roku, ale firma ogłasza je wcześniej, by deweloperzy mieli szansę poprawić tytuły, opisy i ikonki. 

Niewłaściwa nazwa i opis aplikacji w Sklepie Google Play
Niewłaściwa nazwa i opis aplikacji w Sklepie Google Play© Materiały prasowe

Oczywiście fakt, że Google zamierza poprawić jakość opisów aplikacji, nie oznacza, że same programy na tym zyskają. Niemniej jest to dobry ruch, który może pomóc wprowadzić nieco porządku w Sklepie Google Play. 

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)