Sklep internetowy od Biedronki? Na rynku szykują się większe zmiany

Sklep internetowy od Biedronki? Na rynku szykują się większe zmiany

Sklep internetowy od Biedronki? Na rynku szykują się większe zmiany
01.09.2014 21:57

Możliwe, że już niedługo sklep internetowy Tesco będzie miał bardzo groźnego rywala. Na rynek handlu elektronicznego planuje wejść Biedronka.

Sieć sklepów Biedronka już nie kojarzy się tylko z tanimi artykułami spożywczymi. Coraz częściej pojawią się promocje na gry, jak chociażby Wakacyjny Giermasz CDP.pl z ponad 160 tytułami za 9,99 złotych. W tych sklepach możemy kupić też sprzęt elektroniczny w atrakcyjnych cenach, jak przykładowo aluminiowy tablet myTAB MINI 3G za 379 złotych. Dodatkowo w tej sieci co jakiś czas pojawią się większe zmiany. Już od dłuższego czasu w Biedronce możemy płacić kartą, a także możemy korzystać z płatności mobilnych. Już niedługo zobaczymy sklep internetowy tej firmy.

Informacje o planowanym wejściu Biedronki na rynek internetowy pojawiły się już w ubiegłym roku. Tomasz Suchański, ówczesny szef sieci w Polsce, stwierdził, że ten rynek jest przez jego firmę uważnie obserwowany. Natomiast według najnowszych informacji podanych przez Biztok.pl, które zostały dostarczone przez dwa niezależne źródła, w maju i czerwcu poszukiwano menadżera do spraw e-handlu, który miałby przygotować Biedronkę do wejścia na nowy teren. Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, nie poinformował, kto objął nową posadę.

Obraz

W Polsce własny sklep internetowy prowadzą już chociażby sieć sklepów Piotr i Paweł, E. Leclerc delikatesy Alma oraz Tesco. Mariusz Nowak, szef sprzedaży internetowej Tesco, twierdzi, że obecnie wartość zakupów spożywczych przez Internet to nieco ponad 0,5 mld zł. Dodał też, że ten segment e-handlu rośnie bardzo szybko (około 25% rocznie) i w 2018 roku jego wartość powinna przekroczyć 1 mld zł. W związku z tym plany uruchomienia przez Biedronkę własnego sklepu internetowego nie powinny nikogo dziwić. Szef sprzedaży internetowej Tesco wspomniał też, że do niego również docierały informacje o tym, że Biedronka coś szykuje. Według niego ta sieć dyskontów będzie musiała poszukać innego rozwiązania niż konkurencja i raczej nie będzie dostarczać produktów za pomocą przesyłek kurierskich.

Nie wszyscy podzielają entuzjazm związany z prowadzeniem sklepu internetowego w Polsce. Niemiecki Lidl jest zdania, że rynek w naszym kraju nadal nie jest przygotowany na e-dyskont.

Jeśli oferta Biedronki byłaby atrakcyjna dla przeciętnego klienta, to sklep internetowy tej sieci miałby spore szanse stać się liderem w naszym kraju. Dodatkowa, silnia konkurencja – a to Biedronka z pewnością może zapewnić – pozytywnie wpłynęłaby na obecnie dostępne usługi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)