Sklep Xiaomi wysyłał spam na telefony komórkowe? Akcja marketingowa wywołała mieszane reakcje

Sklep Xiaomi wysyłał spam na telefony komórkowe? Akcja marketingowa wywołała mieszane reakcje

Klienci Mi-home otrzymali smsy z informacją o akcji [fot. Getty Images/Chesnot / Contributor]
Klienci Mi-home otrzymali smsy z informacją o akcji [fot. Getty Images/Chesnot / Contributor]
Karolina Modzelewska
14.01.2021 14:47, aktualizacja: 14.01.2021 15:21

W sieci pojawiło się sporo komentarzy i głosów oburzenia dotyczących akcji marketingowej przeprowadzonej przez sklep Mi-home. Jego klienci otrzymali smsy zawierające m.in. link, który mógł wydawać się podejrzany. Zwłaszcza że wcześniej taka praktyka nie była stosowana.

SMS-y zaczęły pojawiać się 13 stycznia. Jako ich nadawca widniał Mi-home.pl. Z treści wiadomości wynikało, że firma wdraża nowy sposób komunikacji ze swoimi klientami właśnie poprzez smsy, w których będzie informować o najważniejszych prowadzonych akcjach. Odbiorcy wiadomości otrzymali również możliwość rezygnacji z takiej opcji. Wymagało to jednak kliknięcia w przesłany link, który niektórym wydawał się podejrzany.

Obraz

W ostatnim czasie sporo mówi się o oszustwach na sms, mogących poważnie nadszarpnąć nasz budżet, a nawet doprowadzić do przejęcia wrażliwych danych. Dlatego, jak powszechnie wiadomo, należy unikać klikania w linki z wiadomości, które budzą u nas jakiekolwiek wątpliwości. Taką zasadę zastosowali klienci Mi-home.pl, ostrożnie podchodząc do otrzymanego komunikatu i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych i na różnego rodzaju forach.

W sieci pojawiły się również głosy osób uznających komunikaty sms od Mi-home.pl za spam. Tego typu historia została opisana na jednym z mikroblogów Wykopu. Jego użytkownik przekonywał, że nie wyrażał żadnej zgody na komunikację marketingową ze strony Mi-home, a pomimo tego i tak otrzymał wiadomości.

Oświadczenie Mi-home.pl

Akcja z smsami jest zaplanowanym działaniem marketingowym Mi-home.pl. Poprosiliśmy jednak firmą o komentarz w sprawie, który znajduje się poniżej:

Rejestrując się lub składając zamówienie w sklepie Mi-Home.pl, klienci mogą dobrowolnie wyrazić zgodę na przesyłanie przez nas treści marketingowych zgodnie z art. 6 ust 1 lit a RODO. Bazując na danych kontaktowych przekazanych przez klientów, którzy wyrazili te zgody (w tym przypadku wykorzystaną daną jest numer telefonu przypisany do klienta), zrealizowaliśmy pierwszą kampanię SMS z opcją możliwości bezpośredniej rezygnacji z usługi.

Tylko osoby, które wyraziły zgodę na wysyłkę treści marketingowych, otrzymały 13 stycznia 2021 roku wiadomość: Hej, tu Oficjalny Sklep Xiaomi! Od dziś będziemy informować Cię o najważniejszych akcjach również SMSem. Nie chcesz? Wypisz się wyp.is/u0XaBUSH #NoMiWithoutYou

Sprawę prywatności użytkowników traktujemy niezwykle poważnie, dlatego od samego początku umożliwiliśmy klientom rezygnację z otrzymywania takich wiadomości już z poziomu pierwszej wiadomości SMS. Mogli to zrobić klikając link w wiadomości SMS.

Każdy klient, który pragnie wypisać się z listy marketingowej, może tego dokonać z poziomu konta klienta w sklepie Mi-Home.pl, poprzez użycie przycisku w wiadomości SMS lub kontaktując się z naszą infolinią pod adresem sklep@mi-home.pl

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)