Skompromitowane ToRepublic zastąpi nowe darknetowe forum, Hydra

Strona głównaSkompromitowane ToRepublic zastąpi nowe darknetowe forum, Hydra
19.10.2015 17:24
Skompromitowane ToRepublic zastąpi nowe darknetowe forum, Hydra

Z pewnością porównywanie zamykania stron mających niewiele wspólnego z poszanowaniem prawa do hydry, której w miejsce jednej głowy wyrastają trzy kolejne, nie należy do najoryginalniejszych. Niemniej tak właśnie prezentuje się sytuacja w polskim darknecie. Po ostatnich akcjach policji, które doprowadziły do zatrzymania osób zarządzających forum ToRepublic, pojawiają się informacje o uruchomieniu kolejnego. Jak na ironię nosi ono nazwę Hydra.

Polskie organy ścigania mają ostatnio sporo powodów do dekorowania sobie mundurów odznaczeniami. Dzięki skutecznym działaniom policji ujęty został Polsilver — haker odpowiedzialny za włamanie do Plus Banku i jednocześnie jeden z administratorów forum ToRepublic.

Zaledwie kilka dni przed zatrzymaniem Polsivera, aresztowani zostali inni administratorzy ToRepublic, tym razem w sprawie kradzieży pieniędzy z budżetów gmin. Nic dziwnego, że przy tak zmasowanej nagonce służb, forum szybko zaczęło tracić na wiarygodności, a jego użytkownicy przestali czuć się bezpiecznie.

350144384245000129

Dochodziło między innymi do podważania wiarygodności kolejnych administratorów i dotychczas zaufanych użytkowników, którzy w związku ze swoim nietypowym zachowaniem w ostatnim czasie, oraz brakiem przeprowadzonych transakcji, zostali posądzeni o współpracę z organami ścigania. W obliczu „spalenia” ToRepublic powstała zatem konieczność zapełnienia luki wśród przestępczych forów w polskim darknecie. Tak prezentuje sie geneza Hydry.

Redakcja Niebezpiecznika otrzymała wiadomość od Małej Mi (użytkownik aktywny na ToRepublic), która obwieszczała uruchomienie nowego przestępczego forum. W wiadomości zawarto między informacje o konkretnych użytkownikach, którzy mogą współpracować z policją. Zapobiec inwigilacji ma w przypadku Hydry ulepszony system rang. Miano „zaufanego” będzie zatem przyznawane nie przez administrację, ale w wyniku działalności samego użytkownika. O tym, że dany sprzedawca jest godny zaufania mają świadczyć udane transakcje i nienaganna opinia.

Według Małej Mi taka procedura ma automatycznie uniemożliwić inwigilację Hydry przez policję. Jej skuteczność zweryfikuje czas i… polskie organy ścigania, które po ostatnich sukcesach zapewne nie spoczną na laurach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)