SkyDrive Explorer - prostsze wcielenie internetowego dysku

SkyDrive Explorer - prostsze wcielenie internetowego dysku

Wojciech Kowasz
25.12.2009 13:05

Użytkownicy usługi Windows Live SkyDrive powinni zainteresować się bezpłatnym, bardzo dobrze zapowiadającym się narzędziem SkyDrive Explorer, które znacznie ułatwia korzystanie z internetowego dysku.

SkyDrive funkcjonuje już blisko dwa lata, a bezpłatne 25 GB przestrzeni "w chmurze" przyda się każdemu - pomimo tego wielu użytkowników podchodzi do tej i innych podobnych usług z dużą rezerwą. Głównym powodem jest prawdopodobnie fakt, że w przypadku SkyDrive dostęp do plików można uzyskiwać tylko z poziomu przeglądarki, a specjalna kontrolka umożliwiająca (trochę) łatwiejesze kopiowanie plików metodą "przeciągnij i upuść" działa tylko z Internet Explorerem. Sprawia to, że codzienne korzystanie ze SkyDrive jest najzwyczajniej niewygodne.

Rozwiązaniem tych problemów jest mało znany program SkyDrive Explorer. To niewielkie, stworzone przez społeczność rozszerzenie do Eksploratora Windows umożliwia odczyt i zapis plików przechowywanych na internetowym dysku Windows Live SkyDrive bez pośrednictwa przeglądarki. Po instalacji dodatku i zalogowaniu się w usłudze Windows Live, dysk SkyDrive pojawia się w oknie Komputer i można z nim pracować na podobnych zasadach, jak z urządzeniami przenośnymi podłączonymi do komputera - w dowolnym kierunku kopiować pliki, zmieniać ich nazwę, usuwać i organizować w foldery. Narzędzie pozwala też łatwo skopiować do schowka adres URL do danego pliku (np. w celu udostępnienia go innym).

Program nie jest jeszcze doskonały - aktualna wersja nie pozwala na przykład na kopiowanie całych folderów na SkyDrive czy bezpośredni odczyt plików, trzeba je najpierw skopiować na dysk lokalny. Niemniej funkcjonalność ta jest planowana w kolejnej odsłonie programu, która ma się ukazać już w styczniu. Co więcej, styczniowa wersja będzie również w stanie ominąć problem ograniczenia rozmiaru jednego pliku do 50 MB oraz pozwoli na przenoszenie danych pomiędzy folderami bezpośrednio w SkyDrive. Narzędzie zapowiada się więc bardzo interesująco, a już teraz potrafi znacznie ułatwić życie.

SkyDrive Explorer 1.4 działa z systemami Windows XP/Vista/2008/7 w wersjach 32- i 64-bitowych. Można go pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)