SkyDrive rośnie w siłę, a Live Mesh kończy działalność

SkyDrive rośnie w siłę, a Live Mesh kończy działalność

Marcin Paterek
14.12.2012 14:19, aktualizacja: 17.12.2012 12:24

Uruchomiona cztery lata temu usługa Windows Live Mesh, pozwalająca na synchronizację plików między wieloma urządzeniami, zostanie wyłączona 13 lutego 2013 roku. Jako powód tej decyzji Microsoft podaje niewielkie zainteresowanie — choć kiedyś korzystało z niej kilka milionów ludzi, dziś jest to zaledwie 25 tysięcy.

Obraz

Microsoft zaleca, by użytkownicy, którzy chcą migrować do SkyDrive, po prostu zainstalowali desktopową aplikację i skopiowali do nowo utworzonego miejsca wszystkie pliki. Ci zaś, którzy wyłączyli synchronizację z Live Mesh (lub w ogóle odinstalowali program), muszą najpierw pobrać wszystkie dane na swój komputer. Trzeba jednak zaznaczyć, że SkyDrive nie oferuje wszystkich możliwości starszego brata, a obecni użytkownicy skarżą się przede wszystkim na brak wirtualnego pulpitu i synchronizacji metodą peer-to-peer. Koncern radzi, by brakujące funkcje zastąpić Pulpitem zdalnym lub płatnym programem LogMeIn Pro (w naszej bazie znajduje się jego darmowa wersja).

Obecnie Microsoft skupia się na rozwoju SkyDrive, z którego korzysta już ponad 200 milionów osób. W połowie listopada firma dodała możliwość wybiórczej synchronizacji folderów, a od kilku dni dostęp do plików przechowywanych w chmurze jest możliwy za pomocą Xboxa 360. SkyDrive mocno integruje się także pakietem Office 2013, który jest już dostępny w sprzedaży dla klientów biznesowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)