SkyDrive z obsługą wielu plików i integracją z urządzeniami

SkyDrive z obsługą wielu plików i integracją z urządzeniami

06.09.2011 14:58

Niebawem SkyDrive pozwoli użytkownikom na pracę na wielu plikach i folderach jednocześnie. Microsoft planuje również wprowadzenie integracji z urządzeniami przenośnymi.

Według planów Microsoftu, do których dotarł blog LiveSide, nowa usługa w SkyDrive będzie zbliżona do tej dostępnej w ramach Hotmaila, która pozwala użytkownikom wybierać wiele e-maili na raz i wykonywać operacje na nich. W SkyDrive będziemy mogli wydawać komendy dotyczące wielu przechowywanych plików — na przykład zmianę nazwy, kopiowanie, przeniesienie itp. Microsoft chce również wprowadzić integrację z urządzeniami takimi jak na przykład smartfony z Windows Phone, Androidem czy iOS. Ułatwi to użytkownikom przesyłanie i synchronizację plików.

Użytkownik łącząc się z kontem skydrive.live.com uzyskiwałby informacje na temat podłączonych urządzeń i synchronizowanych danych. Nie wiadomo jeszcze, czy każde z urządzeń korzystałoby z 25 GB przestrzeni w ramach usługi, czy jedynie z 5 GB oferowanych w ramach Windows Live Mesh. Gdyby Microsoft zdecydował się na pierwszą opcję, SkyDrive mógłby stać się jedną z ciekawszych usług w chmurze obliczeniowej na rynku. Obecnie konkurencja oferuje od 2 do 5 GB darmowej przestrzeni na wirtualnym dysku.

Wcześniej informowaliśmy, że Microsoft planuje wprowadzić klienty SkyDrive dla popularnych platform takich jak Windows, Mac OS X, Android czy iOS. Ostatnia duża aktualizacja SkyDrive miała miejsce w czerwcu, kiedy to interfejs usługi przeniesiono do HTML5. Zwiększono również limit rozmiaru jednego pliku do 100 MB. SkyDrive, dzięki przejściu na HTML5 jest wyraźnie szybszy w działaniu, poza tym obsługuje wideo H.264, a wirtualny dysk można podpiąć do paska zadań w Windows 7. Wprowadzono szybki podgląd, łatwiejszy dostęp do grup, a także możliwość podglądu bardziej szczegółowych informacji na temat przechowywanych plików.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)