Skype 4.3 na Linuksie zostaje! Microsoft uśmiercił go przedwcześnie przez pomyłkę

Skype 4.3 na Linuksie zostaje! Microsoft uśmiercił go przedwcześnie przez pomyłkę
14.02.2017 14:47
Skype 4.3 na Linuksie zostaje! Microsoft uśmiercił go przedwcześnie przez pomyłkę

Pod koniec zeszłego tygodnia wiele zamieszania wywołał rozesłany do użytkowników Skype'a 4.3 na Linuksie komunikat o nadchodzącym wyłączeniu aplikacji. Na forum komunikatora ukazało się stanowisko Skype'a w tej sprawie.

O ile wyłączenie starszych wersji Skype'a na Windowsie i macOS-ie nie pociąga za sobą szczególnych konsekwencji, tak na Linuksie użytkownikom pozostałby jedynie Skype Alpha. Jego możliwości w stosunku do starszej wersji są skrajnie okrojone, co wywołało uzasadnione niepokoje wśród linuksowych użytkowników komunikatora.

Przedstawiciel Skype'a opublikował na forum wpis, w którym informuje, że rozesłanie rzeczonego maila było pomyłką, zaś informacja o wyłączeniu starszych wersji Skype'a miała dotrzeć tylko do użytkowników starszych kompilacji na Windowsie i macOS-ie:

Jeżeli otrzymaliście tę wiadomość, to najwidoczniej logowaliście się do tych (starszych wersji na Windowsa i macOS-a – przyp. red.) kompilacji lub w jakiś sposób jest to efektem błędu. Jeśli o to chodzi, to przyjmijcie moje przeprosiny. W tej chwili nie wyłączamy żadnych działających klientów na Linuksie.

Każdy z wpisów potwierdzających, że Skype 4.3 nie zostanie wyłączony, jest jednak opatrzony informacją, że nie zostanie wyłączony na razie. Wątpliwości wzbudza także fakt, że na informację o pomyłce trzeba było czekać aż 4 dni. Najważniejsze jednak, że Skype 4.3 na Linuksie zostaje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)