Skype 4.3 na Linuksie zostaje! Microsoft uśmiercił go przedwcześnie przez pomyłkę

Skype 4.3 na Linuksie zostaje! Microsoft uśmiercił go przedwcześnie przez pomyłkę

Skype 4.3 na Linuksie zostaje! Microsoft uśmiercił go przedwcześnie przez pomyłkę
14.02.2017 14:47

Pod koniec zeszłego tygodnia wiele zamieszania wywołał rozesłany do użytkowników Skype'a 4.3 na Linuksie komunikat o nadchodzącym wyłączeniu aplikacji. Na forum komunikatora ukazało się stanowisko Skype'a w tej sprawie.

O ile wyłączenie starszych wersji Skype'a na Windowsie i macOS-ie nie pociąga za sobą szczególnych konsekwencji, tak na Linuksie użytkownikom pozostałby jedynie Skype Alpha. Jego możliwości w stosunku do starszej wersji są skrajnie okrojone, co wywołało uzasadnione niepokoje wśród linuksowych użytkowników komunikatora.

Przedstawiciel Skype'a opublikował na forum wpis, w którym informuje, że rozesłanie rzeczonego maila było pomyłką, zaś informacja o wyłączeniu starszych wersji Skype'a miała dotrzeć tylko do użytkowników starszych kompilacji na Windowsie i macOS-ie:

Jeżeli otrzymaliście tę wiadomość, to najwidoczniej logowaliście się do tych (starszych wersji na Windowsa i macOS-a – przyp. red.) kompilacji lub w jakiś sposób jest to efektem błędu. Jeśli o to chodzi, to przyjmijcie moje przeprosiny. W tej chwili nie wyłączamy żadnych działających klientów na Linuksie.

Każdy z wpisów potwierdzających, że Skype 4.3 nie zostanie wyłączony, jest jednak opatrzony informacją, że nie zostanie wyłączony na razie. Wątpliwości wzbudza także fakt, że na informację o pomyłce trzeba było czekać aż 4 dni. Najważniejsze jednak, że Skype 4.3 na Linuksie zostaje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)