Skype 5.4 na Linuksa z grupowymi wideorozmowami i bez nowego wyglądu

Skype 5.4 na Linuksa z grupowymi wideorozmowami i bez nowego wyglądu

Skype 5.4 na Linuksa z grupowymi wideorozmowami i bez nowego wyglądu
19.07.2017 13:50, aktualizacja: 20.07.2017 12:19

Na forum Skype’a Microsoft ogłosił dostępność nowej wersji beta komunikatora na Linuksa. Skype for Linux Beta 5.4 przynosi ważną nowość: odtąd na dystrybucjach systemu z pingwinkiem można przeprowadzać wieloosobowe wideorozmowy.

Grupowe wideorozmowy to z całą pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników funkcja, która stanowiła dotąd największą różnicę pomiędzy wersją linuksową a windowsową, czy tą przeznaczoną na macOS-a. Na razie jest ona dostępna jedynie w fazie eksperymentalnej.

Obraz

Nowy Skype na Linuksa przynosi także migrację na silnik Electron w wersji 1.7.4, co ma przyczynić się do większej stabilności pracy. Najważniejsze jednak, że nowy Electron rozwiązuje dotychczasowe problemy z wyświetlaniem ikony Skype’a na tacce systemowej w Ubuntu 17.04.

Poprawiono także klucze repozytoriów, co ma wyeliminować błędy w aktualizacji programu. Duża część użytkowników ucieszy się, że w Skypie nie pojawił się (przynajmniej na razie) odświeżony na modłę Snapchata interfejs. Najnowszą wersję beta Skype’a, przeznaczoną na Linuksa, można pobrać ze strony producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)