Na forum Skype’a Microsoft ogłosił dostępność nowej wersji beta komunikatora na Linuksa. Skype for Linux Beta 5.4 przynosi ważną nowość: odtąd na dystrybucjach systemu z pingwinkiem można przeprowadzać wieloosobowe wideorozmowy.

bEUDlnXF

Grupowe wideorozmowy to z całą pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników funkcja, która stanowiła dotąd największą różnicę pomiędzy wersją linuksową a windowsową, czy tą przeznaczoną na macOS-a. Na razie jest ona dostępna jedynie w fazie eksperymentalnej.

350202413195749313

Nowy Skype na Linuksa przynosi także migrację na silnik Electron w wersji 1.7.4, co ma przyczynić się do większej stabilności pracy. Najważniejsze jednak, że nowy Electron rozwiązuje dotychczasowe problemy z wyświetlaniem ikony Skype’a na tacce systemowej w Ubuntu 17.04.

bEUDlnXH

Poprawiono także klucze repozytoriów, co ma wyeliminować błędy w aktualizacji programu. Duża część użytkowników ucieszy się, że w Skypie nie pojawił się (przynajmniej na razie) odświeżony na modłę Snapchata interfejs. Najnowszą wersję beta Skype’a, przeznaczoną na Linuksa, można pobrać ze strony producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (129)
bEUDlnYD