Skype dla Androida z obsługą połączeń wideo

Skype dla Androida z obsługą połączeń wideo

30.06.2011 16:24

W nowym wydaniu komunikatora Skype dla urządzeń z systemem Android pojawiła się oczekiwana obsługa połączeń wideo - zarówno w sieciach Wi-Fi jak i 3G.

Aplikację można pobrać z Android Marketu albo odwiedzając z poziomu smartfona stronę m.skype.com. Połączenia wideo możliwe są dla urządzeń z systemem Android w wersji minimum 2.3. Dodatkowo smartfon musi posiadać kamerę przeznaczoną do połączeń wideo. Obsługiwane przez Skype urządzenia to HTC Desire S, Sony Ericsson Xperia neo, Sony Ericsson Xperia pro i Google Nexus S. Twórcy aplikacji zapewniają jednak, że wkrótce liczba smartfonów, w których będzie można skorzystać z najnowszej wersji komunikatora zostanie poszerzona. Połączenia wideo możliwe są nie tylko między smartfonami z Androidem, ale również urządzeniami firmy Apple (gdzie funkcja ta pojawiła się już w zeszłym roku), komputerami stacjonarnymi (Windows, Mac) i niektórymi odbiornikami telewizyjnymi.

W nowym wydaniu Skype znajdziemy ponadto odświeżony interfejs z uproszczonym wybieraniem kontaktów. Ułatwiono również dostęp do profilu użytkownika i możliwość zmiany ustawień. Skype zaktualizował narzędzie do przesyłania wiadomości tekstowych, a także wprowadził możliwość wysyłania SMS-ów z poziomu aplikacji. Klip wideo prezentujący nowości w kliencie dla Androida można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)