Skype dla iPada... był i znikł

Skype dla iPada... był i znikł

02.08.2011 11:53, aktualizacja: 03.08.2011 15:28

Dziś w nocy posiadacze iPadów w końcu mogli pobrać wersję Skype dla swoich tabletów z App Store. Niestety radość nie trwała długo — aplikacja została szybko wycofana ze sklepu.

Na wersję Skype zoptymalizowaną dla iPada trzeba było trochę poczekać, gdyż wydanie aplikacji przesunęło się o ponad miesiąc. W czerwcu na kanale YouTube firmy, prawdopodobnie przez przypadek, na krótko pojawił się film prezentujący możliwości jeszcze nie wydanej aplikacji dla iPada, który narobił apetytu jego posiadaczom. Skype dla iPada wykorzystuje duży ekran, pozwala prowadzić rozmowy tekstowe, dzwonić na telefon oraz prowadzić dobrej jakości rozmów wideo za pośrednictwem Wi-Fi i 3G. Możliwości prowadzenia rozmów wideo mogą spokojnie konkurować z dostarczaną z iOS aplikacją FaceTime. Zasadnicza przewaga Skype nad FaceTime polega na jednak wsparciu dla komunikacji z użyciem sieci 3G, którego rozwiązanie Apple póki co nie posiada.

Jednak aplikacja została szybko wycofana z App Store. Według postów na Twitterze, to wydanie Skype zostało udostępnione przedwcześnie, i aby zapewnić jak najlepszą jakość udostępnianej aplikacji, Skype dla iPada został tymczasowo wycofany. Firma nie podaje żadnych informacji na temat ponownego udostępnienia aplikacji ani bardziej wyczerpujących informacji dotyczących powodu usunięcia jej z App Store.

Z kolei posiadacze konsol Xbox 360 prawdopodobnie będą mogli korzystać na nich ze Skype wcześniej, niż przewidywano. Jak informuje serwis WinRumors, na ankiecie przeprowadzonej wśród posiadaczy Xboksów w Stanach Zjednoczonych widniała opcja sugerująca rychłe pojawienie się komunikatora dla konsol. Użytkownicy byli pytani, co chcieliby robić na swoich konsolach poza graniem. Obok odpowiedzi „oglądać filmy z serwisu Netflix” i „słuchać muzyki” znalazło się również „używanie Skype”. Microsoft nie będzie mówić otwarcie o planach związanych ze Skype przed sfinalizowaniem przejęcia producenta komunikatora, ale potwierdziły się już informacje, że Skype będzie dostępny na różnych urządzeniach Microsoftu, w tym na konsolach i telefonach z Windows Phone 7.

Aktualizacja, 03.08.2011, 13:00

Skype dla iPada pojawił się ponownie w App Store wczoraj wieczorem. Aplikacja wymaga systemu iOS 4.0 lub nowszego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)