Skype dla kolejnych telefonów z Symbianem

Skype dla kolejnych telefonów z Symbianem

09.12.2010 11:40

Skype poinformował o udostępnieniu aktualizacji popularnego komunikatora dla kolejnych telefonów z systemem Symbian Nokii.

Aktualizacja programu Skype rozszerza liczbę obsługiwanych telefonów o Nokię N8, C7 i E5. Ponadto zawiera ona kodek SILK wprowadzony do odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości. Nad kodekiem pracowano przez trzy lata i udostępniono go w programie Skype w ubiegłym roku. W stosunku do poprzednio używanego kodeka, SILK wykorzystuje o 50% mniejsze pasmo a górna częstotliwość przetwarzanego dźwięku została przesunięta z 8 kHz na 12 kHz. Kod źródłowy SILK został udostępniony w połowie marca tego roku.

Na oficjalnym blogu Skype poinformowano również o niewielkich zmianach w interfejsie aplikacji. Ułatwiono między innymi dodawanie nowych kontaktów, zdjęć do profilu użytkownika, a także ustawianie opisu. Interfejs użytkownika został dopasowany do większych ekranów w telefonach komórkowych. Aby pobrać najnowszą wersję Skype’a na Symbiana, należy odwiedzić stronę skype.com/m z poziomu telefonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)