Skype na Windowsa 8.1 porzucony? Skorzystają użytkownicy Androida i iOS-a

Skype na Windowsa 8.1 porzucony? Skorzystają użytkownicy Androida i iOS-a

Skype na Windowsa 8.1 porzucony? Skorzystają użytkownicy Androida i iOS-a
26.10.2016 15:01, aktualizacja: 26.10.2016 15:14

Użytkownicy Windows Phone'a w wersji 8.1 wiedzą już, że Microsoft porzucił wsparcie dla komunikatora Skype. Oczywiście możliwe będzie dalsze korzystanie z aplikacji (przynajmniej dopóki Microsoft będzie udostępniał infrastrukturę), jednak nie pojawi się już żadna aktualizacja.

350190369788618689

Nic dziwnego, że następstwem tej decyzji jest zintensyfikowanie prac nad mobilnym Skypem w wersji na Androida i iOS-a. Microsoft ogłosił już, że wkrótce w wersji na oba systemy operacyjne pojawią się spore nowości, które rzeczywiście mogą usprawnić korzystanie z aplikacji.

Dla użytkowników korzystających z wieloosobowych wideokonferencji przygotowano możliwość bezproblemowej kontynuacji połączenia nawet, jeśli jego inicjator się rozłączy. W pierwszej kolejności na Androidzie, a następnie na iOS-ie pojawi się także nowy ujednolicony panel umożliwiający dzwonienie. Pojawią się na nim wszystkie połączenia, audio i wideo, niezależnie od tego, czy były wykonywane pomiędzy użytkownikami Skype'a, czy też dzwoniono na numer telefoniczny.

350190369788815297

Nowości nadchodzą także w funkcji, która w dobie całodobowego bycia pod telefonem, odchodzi w zapomnienie – w poczcie głosowej. Jeśli adresat nie odbierze lub odrzuci połączenie, to zostawić mu będzie można wiadomość w formie krótkiego filmu lub wiadomości tekstowej. Chętni będą mogli zachować dotychczasowe możliwości tradycyjnej poczty głosowej w Skypie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)