Skype nie dla Windows Phone 7?

Skype nie dla Windows Phone 7?

13.05.2010 13:22

Zaskakująca wiadomość ze strony Skype. Obecnie firma nie ma w ogóle w planach wprowadzenia swojego komunikatora internetowego dla systemu Windows Phone 7.

Zrzuty ekranu przedstawione podczas prezentacji Windows Phone 7 sugerowały, że nowe oprogramowanie Microsoftu będzie wyposażone w szereg funkcji społecznościowych. Chyba jednak nie do końca będzie to możliwe. Firma Skype, twórca popularnego komunikatora internetowego, zapowiedziała, że w tym roku nie ma w planach wprowadzenia swojego programu dla Windows Phone 7. Według serwisu Smarthouse programiści firmy skupią się zamiast tego na rozwijaniu aplikacji dla smartfonów z systemem iPhone OS, Symbian i Android. Dan Neary wiceprezes Skype na obszar Azji, który został zapytany o powody takiego postępowania, nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Serwis Engadget spekuluje, że powodem mógł być brak wystarczających narzędzi deweloperskich udostępnionych przez Microsoft. Z takiego powodu Mozilla wcześniej porzuciła prace nad Firefoksem dla Windows Phone 7.

Nowe oprogramowanie Microsoftu dla smartfonów jeszcze nie zostało wprowadzone do sprzedaży, a już ma sporo kłopotów. W drugiej połowie marca pojawiły się informacje (później zdementowane), że Windows Phone 7 może nie obsługiwać funkcji kopiuj-wklej. Wcześniej wyszło na jaw, że aplikacje dla nowego systemu nie będą działały w Windows Mobile - wcześniejszej wersji oprogramowania Microsoftu dla telefonów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)