Skype otwiera się na deweloperów

Skype otwiera się na deweloperów

22.06.2010 16:19

Firma Skype udostępniła dzisiaj pakiet SDK dla deweloperów - SkypeKit. Ma on pomóc w integracji popularnego komunikatora z innymi usługami czy urządzeniami.

SkypeKit według zapowiedzi producenta ma za zadanie wprowadzić funkcje znane z komunikatora do urządzeń takich jak samochody, telewizja, a nawet... zegarki. Pozwoli to na korzystanie z połączeń głosowych czy czatów wideo poza komputerem czy smartfonem. SkypeKit obsługuje platformę Linux, natomiast wersje dla systemów Windows i Mac OS X pojawią się za kilka tygodni. Pakiet pozwala również na wykorzystanie Skype’a w programach komputerowych, jednak nie można tworzyć aplikacji webowych. W skład pakietu wchodzi między innymi dostępny za darmo kodek SILK. Przedstawiciele firmy chcieliby, aby stał się on standardowym rozwiązaniem dla połączeń głosowych za pośrednictwem Internetu.

SkypeKit dostępny jest obecnie w fazie rozwojowej jedynie dla wybranych partnerów. Od 23 lipca będzie udostępniony dla szerszej grupy deweloperów. Można spodziewać się, że następnym krokiem będzie powiększenie listy obsługiwanych systemów o Androida czy iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)