Skype stawia na urządzenia mobilne i chmurę obliczeniową

Skype stawia na urządzenia mobilne i chmurę obliczeniową

07.02.2011 13:08, aktualizacja: 07.02.2011 13:36

Neil Stevens ze Skype przedstawił część planów firmy na najbliższy czas. Planowane jest rozszerzenie mobilnego wideo, a także nowe usługi w chmurze obliczeniowej.

Skype przygotowuje się do rozszerzenia swojej oferty, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek urządzeń mobilnych. Firma niedawno zaktualizowała swój flagowy program dla urządzeń z systemem iOS. Zakupiono też mobilną usługę Qik, która zostanie wykorzystana do udostępniania materiałów wideo w czasie rzeczywistym z poziomu urządzeń mobilnych. Zdaniem Stevensa, który o planach opowiedział serwisowi TechCrunch, wideo dla smartfonów będzie w najbliższym czasie priorytetem dla firmy. Skype ma być dostępny nie tylko dla telefonów, ale także w tabletach czy telewizorach. W najbliższych miesiącach pojawi się też aktualizacja programu dla systemu Android, która ma przynieść wiele nowości.

Kolejnym krokiem firmy ma być przeniesienie części usług w chmurę obliczeniową. Możemy spodziewać się, że wkrótce pojawią się aplikacje webowe ze znakiem Skype, a także integracja z produktami innych firm oferujących swoje usługi w Sieci. Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku firma udostępniła pakiet SDK dla deweloperów - SkypeKit. Ma on pomóc w integracji popularnego komunikatora z innymi usługami czy urządzeniami. Obecnie ze Skype korzysta około 28 mln internautów na całym świecie. Około 42% z nich korzysta z rozmów wideo za pomocą komunikatora.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)