Skype udostępnia wideorozmowy grupowe za darmo

Strona głównaSkype udostępnia wideorozmowy grupowe za darmo
28.04.2014 19:03

Microsoft w walce z konkurencją na rynku komunikatorów głosowych wprowadza zmiany w Skype, które mają przyciągnąć kolejnych użytkowników. Główny adwersarz w postaci Hangouts od Google jest coraz bardziej popularny, staje się też znaczącą aplikacją na urządzeniach z Androidem. Redmond, aby dotrzymać kroku konkurentowi, zaczyna intensywniej rozpowszechniać swoją usługę do komunikacji głosowej.

bDYObzwB
350104583420405193

Rozmowy poprzez Skype już od dawna dostępne są online poprzez Outlooka. Kolejnym krokiem ma być ściślejsza integracja z systemem Windows Phone 8.1, która pozwoli na czat wideo niezależny od infrastruktury operatorów komórkowych. Właśnie dziś Microsoft postanowił dodatkowo udostępnić rozmowy grupowe zupełnie za darmo. Do tej pory konwersacja z co najmniej dwoma osobami wymagała konta Premium. Użytkownicy wersji Skype na Windows, OS-a X i Xboksa One mogą już swobodnie prowadzić rozmowy grupowe bez żadnych dodatkowych opłat. W najbliższym czasie kolejne platformy uzyskają dostęp do tej darmowej usługi.

Więcej usług za mniej może przynieść tylko dodatkowe korzyści aplikacji Skype. Grupowe wideoczaty stają się niezbędnym narzędziem dla biznesu nie tylko na komputerach, ale także na urządzeniach przenośnych. Możemy się tylko cieszyć, że w walce o palmę pierwszeństwa na tym rynku, najwięcej zyskują klienci końcowi.

Udostępnij:
bDYObzxz