Skype wprowadza reklamy do Androida i iOS

Skype wprowadza reklamy do Androida i iOS

29.09.2011 16:11

Skype ogłosił wydanie wersji 2.5 swojego komunikatora dla urządzeń z systemem Android. Obok nowych funkcji pojawiły się też mniej pożądane zmiany — reklamy.

Skype 2.5 dla Androida obsługuje 14 nowych urządzeń, w tym Samsung Galaxy Tab 10.1, Motorola Atrix czy Motorola Xoom. Wprowadzono również możliwość przełączania widoku rozmowy podczas połączenia wideo i powiększania za pomocą gestów. Pojawiło się sporo poprawek, w tym dotyczących obsługi technologii Bluetooth. Niestety, Skype postanowił też wprowadzić reklamy do swojej aplikacji, co z pewnością nie spodoba się wielu użytkownikom. Producent zapewnia, że nie będą one przeszkadzały podczas rozmów, a co więcej użytkownik może wyłączyć funkcje zbierające informacje na jego temat w ustawieniach programu. Z reklam można łatwo zrezygnować, wykupując oferty Skype Credit, Calling albo Premium.

Android nie jest jedyną platformą, dla której Skype wyposażony będzie w materiały promocyjne. W marcu producent aplikacji zapowiedział wydanie komunikatora z reklamami dla systemu Windows. Podobne zmiany zostaną wprowadzone również w Skype dla iOS i Mac OS X. Co więcej, jak potwierdzili przedstawiciele twórcy popularnego komunikatora internetowego, anonimowe informacje na temat użytkowników Skype sprzedawane będą firmom trzecim.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)