Skype wyjaśnia przyczyny awarii

Skype wyjaśnia przyczyny awarii

29.12.2010 17:53

Błąd w kliencie dla systemu Windows był przyczyną awarii sieci Skype. Taką informację podał producent programu na oficjalnym blogu.

Tydzień temu informowaliśmy o problemach popularnego komunikatora Skype. Awaria, w wyniku której wielu internautów nie mogło skorzystać z programu, dotyczyła tak zwanych superwęzłów. Ich zadaniem jest koordynacja połączeń pomiędzy klientami w sytuacji, gdy nie mogą nawiązać połączenia bezpośrednio. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że powodem problemów był błąd występujący w wersji 5.0.0152 komunikatora dla systemu Windows.

W pierwszych godzinach użytkownicy najnowszych wydań Skype, a także starszych, jak również wersji na Mac OS X i iOS nie mieli problemów z łączeniem się z siecią. W sumie awaria objęła około 40% wszystkich użytkowników Skype. Firma ma zamiar poprawić w najbliższym czasie bezpieczeństwo swojej sieci, aby do podobnych wydarzeń już nie doszło w przyszłości. Warto przypomnieć, że awarię wykorzystała firma Gradient Enterprises, która pozwała twórcę komunikatora do sądu. Szerzej pisaliśmy o tym w poniedziałek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)