Slack może się pakować? Microsoft prezentuje nowość w Office365, Planner

Slack może się pakować? Microsoft prezentuje nowość w Office365, Planner

Slack może się pakować? Microsoft prezentuje nowość w Office365, Planner
06.06.2016 20:14

Każdy szanujący się pakiet biurowy musi być dziś wyposażony w narzędzia ułatwiające pracę zespołową, łączenie ze współdzieleniem treści. W praktyce jednak wciąż konieczne jest często korzystanie z wielu dodaktowych narzędzi różnych producentów, zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych, co nie sprzyja wygodnej wymianie informacji. Microsoft właśnie zaprezentował swój nowy program, który ma rozwiązać ten problem, Planner.

Obraz

Planner jest nowym elementem pakietu Office365 i będzie dostępny dla subskrybentów usługi korzystających z abonamentu Enterprise, Business Essentials, Premium i Education. Microsoft rozpoczął program aktualizacji już dziś, jednak Plannera można się spodziewać na dysku nawet za kilka tygodni. Jak przystało na Microsoft, jego kafelek pojawi się w Menu Start wkrótce, niezależnie od woli użytkownika.

Podstawowym zastosowaniem Plannera jest organizowanie grup roboczych. W każdej z nich, a użytkownicy mogą jednocześnie uczestniczyć w pracach kilku, co zostanie przedstawione całkiem przejrzyście w panelu głównym, możliwe jest planowanie zadań w ramach ogólnego harmonogramu, a także podział obowiązków. Nie zabraknie oczywiście wyznaczania terminów, dzięki zaawansowanej synchronizacji z kalendarzem, współdzielenia plików czy multiplatformowych powiadomień.

Obraz

Interfejs usługi został oparty na sprawdzonej koncepcji znanej z przeglądarkowych aplikacji Microsoftu – wykorzystanie całej szerokości ekranu i widoku kolumnowego wydaje się w tym przypadku rozsądnym pomysłem. Ponadto multiplatformowość pakietu Office oraz fakt, ze współpracownicy najcześciej i tak korzystają już z usług Microsoftu, jak choćby OneDrive’a czy Outlooka, mogą sprawić, że Planner wyrośnie na jedną z najważniejszych aplikacji do zarządzania pracą zespołową.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)