Smartfon może uratować życie na wiele sposobów

Smartfon może uratować życie na wiele sposobów

10.05.2014 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft Research nie od dziś nas zaskakuje. Grupa tworząca ciekawe i innowacyjne projekty odpowiedzialna jest za narodziny algorytmów do analizy danych w SQL, poprzez kreowanie realistycznej trakcji jazdy w Forzie, a na tworzeniu obiektów 3D ze zdjęć kończąc. Ich najnowsze badania skupione są wokół udzielania pierwszej pomocy, wspomagając się tym, co niemal każdy z nas ma zawsze przy sobie, czyli smartfonem.

Obraz

Osoby z Microsoft Research, przy współpracy z uczelnią medyczną w Stanford, opracowują system na urządzenia mobilne, który ma pomóc przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Aplikacja zawierająca bazę pomocną przy udzielaniu pierwszej pomocy będzie w stanie wykryć czy wpisywane zapytania są wprowadzane spokojnie lub przeciwnie, szybko i nerwowo. Pozwoli to na lepsze dopasowanie wyników i przedstawienie najważniejszych informacji w sposób prosty i przejrzysty. Oprogramowanie może zasugerować wezwanie pomocy i wesprzeć przy wykonywaniu kolejnych czynności. Aplikacja zlokalizuje także najbliższy defibrylator.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, oprogramowanie pomoże przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Położenie smartfonu na klatce piersiowej osoby, której życie jest zagrożone, spowoduje, że aplikacja, przy użyciu akcelerometru, będzie analizowała i kierowała uciskaniem klatki piersiowej, zanim nie przyjedzie specjalistyczna pomoc. Aplikacja na ekranie smartfonu będzie wizualizowała nasze działania oraz poprzez wibracje zapewni odpowiedni rytm ucisków.

Wykorzystanie w przyszłości przenośnych urządzeń do udzielania pierwszej pomocy wydaje się być ciekawym pomysłem. Prócz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aplikacja ma pozwolić na udzielenie rad w innych przypadkach jak np. udar mózgu lub krwawienia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)