Smartwatch Microsoftu z czujnikiem promieni UV i glukozy we krwi?

Smartwatch Microsoftu z czujnikiem promieni UV i glukozy we krwi?

Smartwatch Microsoftu z czujnikiem promieni UV i glukozy we krwi?
17.07.2014 16:02, aktualizacja: 17.07.2014 16:31

Nowe informacje dotyczące nadchodzącego smartwatcha od Microsoftu sugerują, że urządzenie będzie posiadało specjalny czujnik badający poziom glukozy we krwi oraz będzie nas ostrzegało przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Prowadzenie zdrowego trybu życia jest obecnie bardzo modne, więc producenci sprzętu starają się to wykorzystać. W efekcie montują w swoich urządzeń czujniki, które monitorują nasz organizm i wspomagają nas przy uprawianiu sportu. Natomiast dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możemy znacznie lepiej dobierać posiłki. Ten nowy kierunek może się naprawdę podobać, zwłaszcza osobom regularnie uprawiającym sport lub mającym problemy zdrowotne. Już niedługo, oprócz czujnika pulsu czy krokomierza, w inteligentnych zegarkach zobaczymy o wiele bardziej zaawansowane sensory.

Obraz

Według informacji podanych przez International Business Times, smartwatch Microsoftu będzie posiadał czujnik monitorujący poziom glukozy bez potrzeby pobierania krwi oraz czujnik promieni UV, który zadba o ochronę naszej skóry na słońcu. Często możemy spotkać się z opiniami, że smartwatche to tylko kolejny zbędny gadżet. Szkoda, że często piszą to osoby, które nie miały styczności z takim urządzeniami lub nie widzą zalet takiego sprzętu. Czujniki zastosowane w inteligentnym zegarku Microsoftu mogą znacząco ułatwić życie osobom mającym problemy zdrowotne, o czym ostatnio pisała jedna z naszych blogerek.

Smartwatch Microsoftu ma ukazać się jeszcze w październiku bieżącego roku. Zostanie wyposażony 11 różnych czujników, wśród których między innym znajdą się dwa wymienione w tekście i czujnik tętna. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku, wyświetlacz będzie umieszczony po wewnętrznej stronie nadgarstka, ponieważ ma to spowodować, że korzystanie będzie bardziej naturalne. Warto wspomnieć, że ten smartwatch będzie współpracował ze wszystkimi popularnymi platformami mobilnymi. Niestety nadal brakuje dokładnych, oficjalnych informacji o tym inteligentnym zegarku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)