Smartwatche z ludzką twarzą, czyli garść nowości w Android Wear

Smartwatche z ludzką twarzą, czyli garść nowości w Android Wear

Smartwatche z ludzką twarzą, czyli garść nowości w Android Wear
20.08.2015 20:58, aktualizacja: 20.08.2015 21:08

Posiadacze urządzeń Android Wear mają powody do zadowolenia. Na oficjalnym blogu Google pojawił się dziś komunikat o aktualizacji, która przynosi smartzegarkom z zielonym robotem kilka interesujących nowości w zakresie obsługi i interfejsu.

Jednym z założeń, z jakich wyszli projektanci odświeżonego interfejsu, było ułatwienie nawiązywania kontaktów z konkretnymi osobami. W związku z tym, od teraz, dzięki funkcji Together można umieścić miniaturę fotografii danej osoby bezpośrednio na głównej tarczy. Z tego poziomu można też za pomocą dwóch dotknięć udostępnić swój status czy podzielić się zdjęciem.

Nowością jest także interfejs Bits Watch Face. Dzięki niemu, na domyślnej tarczy może wyświetlać się kilka wirtualnych, które będą prezentować różne informacje niezależnie od siebie. Użytkownik może zatem po jednym spojrzeniu na tarczę swojego smartzegarka poznać nie tylko godzinę, ale także pogodę, dane z krokomierza czy przypomienia ze skrzynki pocztowej czy kalendarza. Przydatną nowością będzie też możliwość powiększenia jednej z tarcz za pomocą jednego dotknięcia.

Aktualizacja została przyjęta entuzjastycznie, nie obyło się jednak bez słów krytyki. Posiadacze urządzeń z Android Wear zwracają między innymi uwagę, że takie funkcje są od dłuższego czasu dostępne dzięki aplikacjom zewnętrznych firm, choć natywne oprogramowanie autorstwa Google będą pewnie wygodniejszym rozwiązaniem. Trudno jednak zakładać, aby mogło stanowić istotny element konkurencji z Apple Watchami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)