SMS na numer 732232984. Nasz telefon może go wysłać sam

SMS na numer 732232984. Nasz telefon może go wysłać sam

SMS
SMS
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz
12.06.2022 08:49

Co jakiś czas dostajemy wiadomości od zaniepokojonych czytelników, którzy otrzymują podejrzane SMSy z numerów +48732232984, +4851907100 czy +48459050108. Z ich treści wynika, że dochodzi do weryfikacji numeru telefonu przez Google. Uspokajamy - tych SMS-ów nie należy się obawiać.

Chociaż lakoniczna treść SMS-ów może wzbudzić spore podejrzenia, tym razem jest to prawdziwa metoda sprawdzania numerów użytkowników przez Google. Co ciekawe, w wybranych sytuacjach (np. po podaniu przez nas numeru na stronach firmy) smartfon może też taki SMS wysłać samodzielnie.

Warto wiedzieć, że mając konto Google, użytkownik sam wyraża zgodę na tego rodzaju interakcje telefonu, nawet jeśli nie jest tego świadomy. Co więcej, tego rodzaju wiadomości mogą być samoczynnie wysyłane przez system Android, zaś pod linkiem, który zawarty jest w treści, znajduje się strona techniczna Google dotycząca weryfikacji numeru telefonu. Możemy się z niej dowiedzieć, że w ten sposób firma upewnia się, czy konkretny użytkownik faktycznie korzysta z podanego przez siebie numeru kontaktowego.

SMS z informacją o weryfikacji konta Google
SMS z informacją o weryfikacji konta Google© dobreprogramy

Wiadomości weryfikacyjne od Google wysyłane są z różnych numerów, dlatego niemożliwe jest podanie pełnej listy numerów, których użytkownik nie musi się obawiać. Najważniejsze, że po otrzymaniu (lub automatycznym wysłaniu) wiadomości tego rodzaju, nie jest wymagane żadne inne działanie ze strony właściciela konta Google. SMS-a można od razu usunąć z telefonu i zapomnieć o całej sprawie.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)