Snapchat przekonuje do siebie starszych, a teraz pozwoli na zapis wspomnień

Snapchat przekonuje do siebie starszych, a teraz pozwoli na zapis wspomnień

Snapchat przekonuje do siebie starszych, a teraz pozwoli na zapis wspomnień
06.07.2016 19:29, aktualizacja: 07.07.2016 11:27

Kluczowym problemem w pozyskiwaniu Snapchata kolejnych rzeszy użytkowników jest niewyjaśnione bliżej zjawisko polegające na sporej awersji do tej aplikacji wśród dużej części osób, które żyją więcej niż ćwierć wieku. Według najnowszych danych, zdaje się to jednak systematycznie zmieniać, a sprzyjają temu nowe funkcje, które notorycznie pojawiają się w aplikacji. Właśnie trafiła tam ich kolejna nowość.

Abstrahując już od kwestii fenomenu Snapchata, którego nieoczywistość zdaje się być tematem wyczerpanym, lepiej skierować się bezpośrednio ku informacjom o tym, że coraz większym zainteresowaniem aplikacja cieszy się także poza grupą docelową, którą roboczo można zamknąć w ramach nastolatków. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć z danych opublikowanych przez Wall Street Journal.

Według nich, ze Snapchata korzysta w samych Stanach Zjednoczonych już 14% użytkowników smartfonów, które ukończyły 35 rok życia. Stanowi to 2-procentowy wzrost w tej samej grupie wiekowej w stosunku do danych z 2013 roku. Zainteresowanie aplikacją napotykamy także wśród celebrytów, a nawet polityków, co zauważalne było w ciągu ostatniego roku także w Polsce.

A sprzyjać może temu szybkie tempo implementacji nowych funkcji. W tym przypadku również Snapchat jest aplikacją wyjątkową. Skoro bowiem trudno określić tę aplikację stricte jako komunikator, to tym trudniej przyjąć kierunek, jaki obiorą twórcy w rozwoju aplikacji. Czy kogokolwiek zdziwiłoby, gdybyśmy wraz z kolejną aktualizacją otrzymali np. dostęp do cyberschowka? Priorytet jest jeden – monetyzacja.

Nowa wersja aplikacji przeznaczonej na iOS-a przynosi jednak bardziej konwencjonalną nowość – funkcję Memories. Jak wskazuje sama nazwa, ma ona uczynić Snapchat aplikacją, w której przechowywać można… Wspomnienia. Trzeba przyznać, że możliwości galerii znacząco rozszerzają możliwości Snapchata, jednak w zakresie, który trudno uznać za społecznościowy.

Obraz

W praktyce utworzone snapy można zapisywać, a później uzyskać do nich dostęp bez ograniczeń czasowych. Nie zabrakło wyszukiwarki pozwalająca odnaleźć konkretne Wspomnienia. Wszystko odbywa się lokalnie, ale nawet starsze snapy zapisane jako Wspomnienia, będzie można udostępnić znajomym.

Ponadto, a trudno nie odnieść wrażenia, że twórcy myśleli tutaj o swojej głównej grupie odbiorców, Wspomnienia będzie można ukryć, aby dostęp do nich nie wpadł w niepowołane ręce. Aktualizacja będzie systematycznie trafiała do użytkowników w ciągu najbliższych tygodni. Jak nietrudno przekonać się po jakości aplikacji Androida, twórcy programu traktują te platformę jako drugorzędną, więc w pierwszej kolejności ze Wspomnień skorzystają posiadacze urządzeń z iOS-em.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)