Snapchat to odtąd Snap, a wkrótce rozpocznie sprzedaż okularów

Snapchat to odtąd Snap, a wkrótce rozpocznie sprzedaż okularów26.09.2016 13:12
Snapchat to odtąd Snap, a wkrótce rozpocznie sprzedaż okularów

Być może poszukiwanie nowych sposobów spieniężania internetowego fenomenu, a być może oddech na karku konkurencji w postaci Instagramu spowodował, że w Snapchacie nadszedł czas ważnych zmian obejmujących samą nazwę rozpoznawalnej na całym świecie marki. A za tym pójdą kolejne nowości – sprzedaż sprzętu.

O zaskakującej decyzji dotyczącej zmiany nazwy firmy informuje Evan Spiegel, współtwórca Snapchata. Stwierdził on, że odtąd firma nosić będzie po prostu nazwę Snap Inc.. Jest to efektem konieczności rozróżnienia firmy od aplikacji (która pozostanie Snapchatem), a także od kolejnych produktów firmy...

350188757129127873

A te stanowić będą między innymi okulary Spectacles. Będą to okulary przeciwsłoneczne (lustrzanki) w młodzieżowej oprawie dostępnej w trzech wersjach kolorystycznych. W oprawki wbudowana zostanie bezprzewodowa kamera. Akumulator ma pozwolić na cały dzień pełen aktywności, które oczywiście zapisywać będzie można w formie snapów.

Obiektyw kamery obejmie zakres 115 stopni, będzie się ona komunikował ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi. Nagrywanie maksymalnie 10-sekundowego snapa rozpocznie stuknięcie w oprawki. Snap zapowiada także, że do zapisu filmów wykorzystywany będzie nowy format, który pozwoli na wygodną publikację na Snapchacie.

To zaś sugeruje, że najpewniej okularów Spectacles nie będzie można wykorzystywać po prostu jako uniwersalnej kamery i jej funkcjonalność będzie ściśle i nierozerwalnie połączona z samym Snapchatem. Trzeba przyznać, że to dość niewiele jak na urządzenie wycenione na blisko 130 dolarów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)