SNIPP3T – aplikacja od Microsoftu na iOS, która skłóciła deweloperów Windows

SNIPP3T – aplikacja od Microsoftu na iOS, która skłóciła deweloperów Windows

SNIPP3T – aplikacja od Microsoftu na iOS, która skłóciła deweloperów Windows
15.08.2014 14:19, aktualizacja: 15.08.2014 23:34

SNIPP3T jest aplikacją do podglądania gwiazd muzyki i show-biznesu za pomocą smartfona. Poprzez integrację z Facebookiem i przy wykorzystaniu Binga, użytkownicy SNIPP3T-a mogą śledzić na bieżąco poczynania celebrytów. Aplikacja została stworzona przez Microsoft, ale dostępna jest tylko na iOSa, co więcej, nie ma obecnie planów stworzenia wersji na Androida czy Windows Phone. Ten stan rzeczy zaniepokoił wielu deweloperów tworzących dla mobilnego ekosystemu z Redmond.

Aplikacja SNIPP3T powstała jako niezależny projekty w Microsofcie podczas hackathonu. Jest to rodzaj imprezy, podczas której programiści w czasie przewidzianym na pracę, tworzą dowolne projekty związane ze swoimi pasjami i zainteresowaniami. Limitem jest jedynie czas, przewidziany na ukończenie zadania. Tego typu wydarzenia podnoszą kreatywność i pozwalają pracownikom na spojrzenie na pewne elementy z innej perspektywy.

Obraz

Zapewne aplikacja nie wywołałby burzy, gdyby nie fakt, iż twórcy oprogramowania SNIPP3T skupili się tylko na wersji dla iOS. Tłumaczyli się, że tylko w ten sposób mogli sfinalizować gotowy projekt pozbawiony błędów. Co więcej, na portalu Reddit jeden z programistów SNIPP3Ta stwierdził, że nowa polityka CEO Microsoftu celuje w tworzenie różnych aplikacji ukierunkowanych nie tylko na Windows. Satya Nadella nie chce zamykać swojego oprogramowania i wierzy, że polityka otwarcia się na inne systemy przyniesie wymierne korzyści.

Takie wypowiedzi zaniepokoiły wielu deweloperów, szczególnie tych piszących pod Windows Phone i Windows Modern. Skoro Microsoft nie chce kierować dodatkowych zasobów, aby tworzono porty własnego oprogramowania na mobilne okienka, to dlaczego mają to robić niezależni twórcy i inne firmy? Wielu deweloperów ma żal, iż SNIPP3T nie powstał chociażby przy użyciu Xamarin, co pozwoliłoby na stworzenie multiplatformowej aplikacji (jednakże z drugiej strony wydłużyłoby to testy kodu). Słyszy się również wiele głosów, że sam Microsoft nie jest jeszcze do końca przekonany w możliwość sukcesu swojej platformy mobilnej.

Obraz

Można tylko żałować, że SNIPP3T nie powstał jako multipltformowa aplikacja, promująca chociażby narzędzia od Xamarin. Pamiętać jednak należy, że projekt został stworzony jako wolna idea podczas hackathonu, gdzie nikt nie wywiera żadnego wpływu na programistów. Twórcy zaś chcieli dotrzeć do targetu tego typu aplikacji, a są nimi (jak piszą autorzy oprogramowania) najczęściej użytkownicy systemu iOS. Z drugiej strony wielu niezależnych deweloperów może zacząć się zastanawiać, kiedy mobilny Windows będzie poważnie traktowany przez sam Microsoft. Oby Redmond się w porę obudziło. Zanim będzie na to za późno.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)