Solaris 11 w przyszłym roku

12.08.2010 11:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oracle wypowiedział się na temat przyszłości systemu Solaris. Na przyszły rok planowane jest 11 wydanie tego oprogramowania.

Od wprowadzenia Solarisa 10 minęło już ponad pięć lat, następne zaś wydanie systemu ma ukazać się zdaniem Johna Fowlera z Oracle w 2011 r. Zawierać będzie szereg aktualizacji kluczowych komponentów, a porównywalne ma być ze skalą zmian jaka pojawiła się po przejściu od Solarisa 9 do 10 w styczniu 2005 r. Jak donosi The Register, w kolejnej wersji systemu pojawią się poprawki w stosie sieciowym, systemie plików czy sposobie zarządzania pakietami. Natomiast aktualizacje obecnej wersji Solarisa kontynuowane będą w tym roku. Pojawi się między innymi obsługa nowych platform sprzętowych.

Solaris 11 będzie obsługiwać urządzenia o architekturze x64 i SPARC, w tym UltraSPARC, a także SPARC64. Niestety, Fowler nie odniósł się do problemów z Open Solarisem. Zdaniem społeczności rozwijającej to otwarte wydanie systemu, Oracle notorycznie ignoruje zapytania o przyszłość oprogramowania. W lipcu informowaliśmy o desperackiej decyzji zarządu OpenSolarisa, który postanowił rozwiązać się, jeśli Oracle do 16 sierpnia nie odpowie na prośby o współpracę. Nie wiadomo jeszcze, jak zakończy się ten spór.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)