Sony aktualizuje OpenCL w Vegas Pro 11

Sony aktualizuje OpenCL w Vegas Pro 11

20.10.2011 11:36, aktualizacja: 20.10.2011 11:46

Sony wydał kolejną wersję swojego nieliniowego edytora wideo Vegas Pro 11. Wśród nowości odświeżono narzędzia OpenCL oraz poprawiono akcelerację sprzętową.

Przyjrzyjmy się, co nowego znalazło się w Sony Vegas Pro 11. Przede wszystkim warto wspomnieć o narzędziach OpenCL, które zdaniem producenta umożliwią klientom wykorzystującym karty graficzne firm AMD lub NIVIDIA skrócenie czasu renderowania od 2 do 4 razy. Korzyści powinny być również widoczne podczas odtwarzania materiału na etapie edycji. Z kolei dzięki optymalizacji akceleracji sprzętowej Sony Vegas Pro 11 oferuje bardziej płynny podgląd obrazu. Przyśpieszono też proces finalnego przeliczania, co może być ważne podczas pracy na czas z dużą ilością materiałów.

Poza tym w najnowszym wydaniu aplikacji wprowadzono kilka ciekawych funkcji. To między innymi obsługa standardu NVIDIA 3D Vision dla monitorów komputerowych 3D. Rozbudowano narzędzie stabilizacji obrazu, pojawiła się również nowa wtyczka służąca do tworzenia animowanych tytułów. Kolejne ważne zmiany to Sync Link - narzędzie do synchronizacji zdarzeń na osi czasu podczas edycji. Pojawiły się też nowe narzędzie filtrowania szablonów renderowania, których zadaniem jest ułatwienie wyszukiwania i filtrowania materiałów.

Sugerowana cena detaliczna za pełną wersję programu to 2699 zł. Aktualizacja z poprzedniej wersji do Vegas Pro wynosi 899 zł. Wydanie testowe Sony Vegas Pro w wersji 11 dostępne jest do pobrania z naszego działu PROGRAMY -> Pakiety multimedialne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)