Sony kończy z dyskietkami

Sony kończy z dyskietkami

26.04.2010 16:09, aktualizacja: 26.04.2010 21:39

Wydawałoby się, że dyskietka odeszła już dawno temu do lamusa. Najwyraźniej nie dla wszystkich. Sony zapowiedziało, że po 30 latach produkcji zaprzestanie sprzedaży dyskietek.

Lepiej późno niż wcale, głosi popularne przysłowie i chyba w tym przypadku dobrze pasuje do sytuacji. Dyskietki wprowadzono do sprzedaży w 1971 r. Pierwsze z nich miały rozmiar 8 cali i pojemność 80 KB. Natomiast te popularne w latach ’90 miały 3,5 cala i mieściły zazwyczaj 1,44 MB informacji. Zostały wyparte przez płyty CD, a także nośniki pamięci USB czy karty pamięci Flash. Dzisiaj z popularnych kiedyś dyskietek nie korzysta chyba prawie nikt. Nie oznacza to jednak, że nie są produkowane. Jak donosi TechCrunch, firma Sony dopiero teraz doszła do wniosku, że handel dyskietkami nie jest specjalnie opłacalnym interesem. Dlatego od przyszłego roku zaprzestanie ich sprzedaży.

Pierwsze 3,5 calowe dyskietki Sony zaczęło sprzedawać w 1981 r. Jeszcze dwa lata temu w samej Japonii udało mu się sprzedać 8,5 mln tych nośników. Są to jednakże ostatnie egzemplarze - firma nie produkuje nowych dyskietek od września zeszłego roku. Już zniknęły z większości krajów na świecie. Obecnie można dostać je m.in. w Indiach. Innymi słowy, ostatnia szansa, żeby zaopatrzyć się w ten niegdyś popularny nośnik informacji ;)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)