Sony kończy z Folding@home na PS3

Sony kończy z Folding@home na PS3

22.10.2012 09:14

Sony szykuje się do wyłączenia z początkiem listopada usług dostępnych poprzez aplikację Life with PlayStation na PlayStation 3. Oznacza to przede wszystkim zakończenie współpracy z Uniwersytetem Stanforda nad programem Folding@home, czyli rozproszonym projektem internetowym, dzięki któremu mogliśmy dobrowolnie wspomóc badania nad zwijaniem białek. Niewłaściwe zwijanie prowadzi do wielu strasznych chorób, w tym raka czy Alzheimera. Wraz z pojawieniem się 23 października aktualizacji systemowej o numerku 4.30 dla konsoli, aplikacja przestanie być dostępna do pobrania, niedługo potem stanie się zaś bezużyteczna i na dyskach twardych PS3.

Obraz

Dla Uniwersytetu Stanforda oznacza to nie lada cios, bo użytkownicy PlayStation 3 w ogromnym stopniu „użyczali” swoich sprzętów w słusznej sprawie — mówi się o łącznie 15 milionach osób, biorących na konsoli udział w programie (od marca 2007 roku), co złożyło się na przeszło 100 milionów godzin obliczeniowych. Sony właśnie tym tłumaczy fakt zakończenia współpracy z naukowcami — gracze zwyczajnie dużo już z siebie dali i wystarczy...

Badacze nie płaczą jednak, dziękując serdecznie wszystkim uczestnikom programu. W przeciągu ostatnich lat dzięki Folding@home dokonano kilku przełomów, między innymi na podstawie wniosków wyciągniętych z licznych symulacji formułując bardziej skuteczną strategię walki z chorobą Alzheimera. Trwają prace nad nowymi lekami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)