Sony na E3 - PS3, PS Vita, PlayStation Mobile i Wonderbook

Sony na E3 - PS3, PS Vita, PlayStation Mobile i Wonderbook

05.06.2012 04:56, aktualizacja: 05.06.2012 05:18

Wiele osób spodziewało się wielkich ogłoszeń na konferencji Sony na tegorocznym Electronic Entertainment Expo, tymczasem w planach firmy na najbliższą przyszłość nie ma rewolucji. Gigant koncentrować się będzie na dalszym promowaniu PlayStation Vita oraz grach na PS3, a dla dzieci ma ciekawą alternatywę dla książki.

Projekt Wonderbook to nic innego jak album, na którego stronicach poumieszczano odpowiednie symbole, dzięki czemu kamerka PlayStation Eye jest w stanie generować trójwymiarowe obrazy niby w rzeczywistym świecie. Inicjatywa wspierana jest przez J.K. Rowling, matkę Harry'ego Pottera - jej interaktywny produkt Book of Spells zadebiutuje na jesieni i przeniesie nas do świata młodego czarodzieja, z kontrolera Move czyniąc różdżkę, używaną do ożywiania papierowych wizji z tomu pełnego różnorakich opowieści i czarów. Spodoba się najmłodszym.

Starsi gracze ucieszyli się z fragmentów rozgrywki z szykowanego na marzec God of War: Ascension, Assassin's Creed III, Far Cry 3 (w przypadku obu gier Ubisoft przygotował dla posiadaczy PS3 wyjątkowe rozszerzenia w formie DLC) czy The Last of Us od twórców serii Uncharted. Studio Quantic Dream zaprezentowało ponadto kolejny po Heavy Rain projekt, który wzbudzić ma w nas gwałtowne emocje. W Beyond poznamy 15 lat z życia dziewczyny, którą zainteresowały się tajemnicze siły. W bohaterkę wcieli się aktorka Ellen Page, zaś twórcy mają nadzieję, że produkt skłoni nas do rozmyślania nad tym, co człowieka czeka (lub nie) po śmierci. Na Vitę zapowiedziano przenośną wersję bijatyki z maskotkami Sony, czyli PlayStation All-Stars Battle Royale, strzelankę Call of Duty: Black Ops Declassified, ujawniono też Assassin's Creed III: Liberation z zabójczynią w roli głównej. Nowy przenośny sprzęt dostanie także wkrótce klasyki z PSOne, z Tomb Raiderem i Final Fantasy VII na czele.

PlayStation Suite zmienia nazwę na PlayStation Mobile, aby bardziej oddać ducha tego, co Sony chce w ramach tego rozwiązania osiągnąć. Telefony czy tablety firmy nie są już jedynymi obsługującymi program sprzętami, bowiem do certyfikowanych urządzeń dołączyły oto również właśnie komórki od HTC.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)