Sony nie akceptuje kobiecych genitaliów w Watch Dogs 2. Ubisoft usunie je odpowiednią łatką

Sony nie akceptuje kobiecych genitaliów w Watch Dogs 2. Ubisoft usunie je odpowiednią łatką

Sony nie akceptuje kobiecych genitaliów w Watch Dogs 2. Ubisoft usunie je odpowiednią łatką
16.11.2016 16:29

Pierwsi gracze zasiedli już przy przy drugiej odsłonie Watch Dogs. Produkcja kładzie nacisk na duży otwarty świat, daje do dyspozycji pokaźną dawką różnych aktywności. Mogłoby się wydawać, że zostanie dobrze przyjęta, o ile nie zaszkodzi jej początkowa duża liczba błędów, czyli element niemal charakterystyczny dla ostatnich gier Ubisoftu. Jednak to nie jakość kodu może być największym problem Watch Dogs 2, a kobiece genitalia.

Jeden z graczy podczas odkrywania wirtualnego świata w Watch Dogs 2, wysadził (podobno przypadkowo) kilka kobiet w jednej z alejek. Gdy zbliżył się do ciał, dostrzegł, że Ubisoft dość dokładnie zadbał o odwzorowanie kobiecego ciała – producent nie zapomniał o genitaliach. Postanowił więc podzielić się widokiem z innymi graczami, udostępniając zrzut ekranu na Twitterze z wykorzystaniem funkcji udostępniania na PlayStation. Nie spodziewał się, że ten ruch nie spodoba się Sony.

Z postu umieszczonego na popularnym forum gier NeoGAF, dowiemy się, że Sony szybko zareagowało na udostępnione zdjęcie. Gracz otrzymał wiadomość, że jego konto PlayStation zostało zawieszone na tydzień. Reakcja Sony ma być związana z naruszaniem regulaminu, zabronione jest bowiem rozpowszechnianie obraźliwych treści o charakterze seksualnym.

350191215947638721

W wielu innych grach, także natkniemy się na sceny zawierające przemoc, krew czy treści seksualne. Oczywiście jesteśmy o tym informowani przez twórców – gra skierowana jest dla osób w odpowiednim wieku, a dodatkowo podane są elementy, z którymi może spotkać się gracz. Odpowiednie oznaczenia znalazły się także w Watch Dogs 2 i produkcja została dopuszczona do sprzedaży na PlayStation 4. Jednak nie oznacza to, że zawartość gry spełnia normy dotyczące publikacji treści z wykorzystaniem konsoli Sony.

Ubisoft chcąc uniknąć dalszych problemów, poinformował, że już pracuje na odpowiednią aktualizacją. Patch ma bowiem zasłonić genitalia w jednym z kobiecych modelów NPC. Co ciekawe, nie wspomniano nic o męskich narządach płciowych, które przecież także znalazły się w grze. Na koniec mamy dobre wieści od gracza, który wrzucił wspomniane zdjęcie, jego konto zostało odblokowane. Życzymy mu więc przyjemnej gry w Watch Dogs 2.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)