Sony obiecuje przywrócić PSN do końca tygodnia - poza Azją

31.05.2011 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne opóźnienia w przywróceniu pełnego dostępu do sieci PSN i Qriocity. Sony obiecuje, że do końca tygodnia usługi dostępne będą w większości krajów.

Pełen dostęp do sieci PSN i Qriocity miał być wprowadzony zgodnie z zapowiedziami dzisiaj. Sony wydał jednak oświadczenie prasowe, w którym stwierdza, że przywracanie dostępu do usług potrwa do końca tygodnia. W dodatku nie obejmie wszystkich krajów. Do piątku z PSN i Qriocity powinni korzystać mieszkańcy kontynentu amerykańskiego, Europy i Azji - ale nie wszyscy. Na pełen dostęp do sieci dłużej przyjdzie poczekać obywatelom Hongkongu, Japonii i Południowej Korei. Powodem są toczące się prace nad ochroną kart kredytowych mieszkańców tych państw.

Rzecznik Sony, Yuki Kobayashi, wyjaśniał w rozmowie dla Wall Street Journal powody kolejnych opóźnień. Firma potrzebuje dodatkowego czasu na wprowadzenie bardziej zaawansowanej infrastruktury, która zapewniłaby pełną ochronę użytkowników PSN i Qriocity. Przypomnijmy, że częściowy dostęp do sieci Sony wprowadzono w połowie maja. Firma nadal jednak boryka się z problemami - niedawno zhakowano serwery greckiego oddziału Sony BMG. Ponadto katastrofa w Japonii i ataki cyberprzestępców mogą kosztować firmę nawet 3 mld dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)