Sony pomoże powrócić Kick Offowi, piłkarskiemu hitowi jeszcze z Amigi i Atari

Sony pomoże powrócić Kick Offowi, piłkarskiemu hitowi jeszcze z Amigi i Atari

Sony pomoże powrócić Kick Offowi, piłkarskiemu hitowi jeszcze z Amigi i Atari
14.10.2015 17:05, aktualizacja: 14.10.2015 18:07

Żyjemy w ciekawych czasach. Z cienia wychodzą producenci dawnych hitów z epoki królowania komputerów Amiga czy Atari ST, aby we współpracy z wielkimi firmami powrócić na rynek z odświeżonymi wydaniami swoich starych arcydzieł. Zanim w sklepach pojawiła się FIFA i o Pro Evolution Soccer też mało kto słyszał, furorę robiła w domach rozpikselowana gra piłkarska Kick Off. Wkrótce dostaniemy restart tej serii.

Dino Dini - Introduction to Kick Off Revival

Dino Dini, czyli pomysłodawca marki, którą od debiutu w 1989 roku rozwijał jak tylko mógł, w końcu został zmuszony zejść ze sceny, przyparty do muru przez wielkich wydawców. Teraz z jednym z nich, a konkretniej Sony, doszedł do porozumienia, chcąc przypomnieć, co się niegdyś liczyło w grach. Jest przekonany, że teraz jako twórca niezależny, będzie w stanie stanąć w szranki z obecną na rynku konkurencją i to nie dysponując jakimś gigantycznym budżetem czy licencjami, ale przede wszystkim z uwagi na skupianie się na radości czerpanej z rozrywki. Nurt Indie dodał mu skrzydeł.

Projekt szykowany jest w wersji na PS4 oraz przenośną PlayStation Vitę. Nie stawia na nowoczesny silnik fizyczny lub graficzny. Oprawa w 3D pojawi się w Kick Off Revival w sumie wyłącznie dlatego, iż po prostu łatwiej projektować tak grę, zamiast rysowywac wszystko piksel po pikselu, w imię zachowania klimatu retro. Ten wylewać się ma z ekranu jednak dzięki zachowaniu standardowych dla serii rzutów kamery na boisko, z tym z lotu ptaka na czele, a także zaawansowanej kontroli nad piłką. Sterowanie niemniej zostanie rzecz jasna przeprojektowane z myślą o padach i przyciskach PSV.

Kick Off 2 Amiga goal compilation

Trochę zbyt staromodne podejście, a poza tym mało kogo to zainteresuje? Warto pobrać sobie demko FIFA 16 czy PES 2016 i porównać frajdę czerpaną z rozgrywki z tą z przykładowo darmowego World of Soccer Online, wzorowanego na nieśmiertelnym World of Sensible Soccer. Gra nie musi być super piękna, aby cieszyć i w to celuje Dini. Na razie nie bierze pod uwagę komputerowców, choć pewnie na PC KOR kiedyś wyjdzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)