Sony pracuje nad nową konsolą? Pierwsze przecieki o „PlayStation 4K”

Sony pracuje nad nową konsolą? Pierwsze przecieki o „PlayStation 4K”

Sony pracuje nad nową konsolą? Pierwsze przecieki o „PlayStation 4K”
21.03.2016 13:27

Jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom, to nachodzące miesiące zapowiadają się ciekawie dla graczy konsolowych, a konkretniej miłośników PlayStation. Wygląda bowiem na to, że Japończycy mają zamiar nieco zrewidować swój harmonogram i na kolejne urządzenie nie przyjdzie nam czekać całych lat. Nie oznacza to jednak rychłego nadejścia PlayStation 5.

Jak informuje serwis Kotaku.com, powołując się na anonimowych programistów, Sony przed premierą piątej odsłony swojej konsoli, planuje zaprezentować nowy wariant „czwórki”. Informatorzy nazwali ją roboczo PlayStation 4.5. Jak nietrudno się domyślić, ma ona różnić się od pierwowzoru nową specyfikacją techniczną opartą na bardziej wydajnych podzespołach.

Inną nazwą, przytaczaną w kontekście żartu przez Kotaku, jest PlayStation 4K. Według przecieków, nowa konsola będzie mogła obsługiwać właśnie rozdzielczość 4K także w grach, a nie tylko, jak to ma miejsce w tej chwili w PlayStation 4, jedynie w przypadku zdjęć i filmów. Nowa konsola zostanie bowiem wyposażona w nowe GPU, o którym nie wiadomo na razie nic ponadto, że ma być dostosowane do potrzeb gogli VR.

Obraz

Informatorzy stwierdzili także, że Sony nie ma zamiaru przyjmować modelu, o którym mówi się w przypadku przyszłości Xboksa, tj. możliwości wymiany podzespołów na wzór pecetów. Dla Japończyków konsola ma być bowiem kompletnym urządzeniem, które ma oferować pełnię swoich możliwości zaraz po podłączeniu do telewizora i nie powinna angażować użytkownika w jakiekolwiek prace wymagające użycia śrubokrętu.

Mowa zatem o pewnej fragmentacji rynku konsol. PlayStation 4.5 ma pozostawać konkurencyjna cenowo wobec PlaySation 4: źródła nie mają wiedzy o tym, kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane, ale jego cena ma wynieść równowartość 400 dolarów, czyli tyle, ile jeszcze w zeszłym roku kosztowała „czwórka”. Przedstawiciele Sony odmówili komentarza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)