Sony przedstawia fablet dla miłośników selfie

Strona głównaSony przedstawia fablet dla miłośników selfie
08.07.2014 17:38
Sony przedstawia fablet dla miłośników selfie

Nowy fablet od Sony będzie idealnym wyborem dla osób wykonujących dużo zdjęć selfie. Xperia C3 zostanie wyposażona w lampę błyskową umieszczoną obok przedniego aparatu. Czy to rozwiązanie ma w ogóle sens?

bEJbSIWJ

Jeszcze kilka lat temu modele telefonów znacząco się od siebie różniły, a wielu producentów prześcigało się w wymyślaniu coraz to bardziej skomplikowanych konstrukcji. Natomiast współczesne smartfony są bardzo do siebie podobne, a firmy stawiają na jedną, wybraną konstrukcję, najczęściej wzorowaną na flagowym modelu. Chociaż w niektórych urządzeniach możemy spotkać nietypowe elementy, jak chociażby czujnik tętna w Samsungu Galaxy S5 lub projektor w modelu Galaxy Beam. Sony w swoim najnowszym fablecie, postanowiło zadowolić wszystkich miłośników zdjęć selfie, poprzez umieszczenie lampy błyskowej z przodu urządzenia. Teraz zdjęcia naszej twarzy będziemy mogli wykonywać nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

350109957884241857

Model Xperia C3 oprócz charakterystycznego aparatu 5 MP z diodą LED, umieszczonego tuż nad ekranem, wyposażony będzie w 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. W środku znajdziemy czterordzeniowego Snapdragona 400 o taktowaniu 1,2 GHz, układ graficzny to Andreno 305. Android w wersji 4.4.2 KitKat z nakładką producenta będzie musiał zadowolić się 1GB pamięci RAM. Natomiast użytkownicy dostaną 8GB przestrzeni na dane, którą będą mogli rozszerzyć z wykorzystaniem kart microSD. Z tyłu znajdziemy aparat 8 MP z diodą LED. Pojemność baterii wynosi 2500 mAh. Ten fablet pozwoli korzystać z szybkiego Internetu LTE. Wszystko to zostało umieszczone w smukłej obudowie 7,6 mm, a masa wynosi 150 gramów. Cena i dokładna data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

350109957884372929

Zdjęcia selfie cieszą się ogromną popularnością, ale czy osoby nie wyobrażające sobie dnia bez uchwycenia swojej twarzy na fotografii, zdecydują się na nowe urządzenie od Sony? Możliwe, że Xperia C3 pozostanie tylko ciekawostką na rynku, tym bardziej, że nie jest flagowym modelem, którego premiera wiązałaby się z ogromną kampanią reklamową. Jednak można się zastanowić, czy przypadkiem nie jest to początek niewielkiej ewolucji i w następnych modelach japońskiego producenta, lampa błyskowa, umieszczona przy przednim aparacie będzie wyposażeniem standardowym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJbSIXH