Sony rozważa zestawy PS3 z PS Vita, zadowolone milczy na temat PS4

Sony rozważa zestawy PS3 z PS Vita, zadowolone milczy na temat PS4

01.10.2012 13:28, aktualizacja: 01.10.2012 15:09

Przedłuża się okres oczekiwania na kolejną generację konsol do grania. Poza Nintendo, które niebawem uderzy z Wii U, ani Microsoft, ani Sony nie ujawnili jakichkolwiek informacji o następnych odsłonach swoich popularnych urządzeń, utrzymując, że są zadowoleni z tych obecnych — japoński gigant tak bardzo, że wprowadza na rynek kolejny model PlayStation 3, nie schodząc z ceny poprzedniego. Wkrótce może ujrzymy też zestawy PS3 z PS Vita.

Obraz

Taka sytuacja jest prawdopodobna z kilku powodów. Po pierwsze coraz więcej pojawia się gier, które ukazują się zarówno na konsolę stacjonarną, jak i przenośną, a do tego umożliwiają wspólną zabawę użytkownikom obu. Po drugie, PS Vita objęte zostało także programem PlayStation Plus, znanym posiadaczom PS3. W końcu jednak najsmutniejsze — „kieszonsolka” radzi sobie na rynku zwyczajnie słabo, więc w ramach promocyjnych zestawów świątecznych trafiłaby do szerszego grona konsumentów. „Starsza” siostra sprzedaje się nadal wyjątkowo dobrze.

John Koller, wiceprezydent marketingu w Sony Computer Entertainment America, podkreśla, że zagorzali fani marki nie dadzą jej zginąć. Jeśli przyjrzeć się użytkownikom PS3, to są to osoby grające dosyć sporo. Według wielu badań, poświęcają na to najwięcej czasu ze wszystkich konsolowców. [...] Poświęcają temu czas i pieniądze. Stanowią bardzo wartościowych konsumentów. Za to ich szanujemy — dodaje. Na co więc nowa konsola lub jakieś obniżki?

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)