Sony stworzyło emulator PS1. Odnalazł go wnikliwy fan... w grze na PS4

Sony stworzyło emulator PS1. Odnalazł go wnikliwy fan... w grze na PS4

fot. Robert Lachman/Los Angeles Times via Getty Images
fot. Robert Lachman/Los Angeles Times via Getty Images
20.07.2020 14:34

PlayStation 4 nie oferuje wstecznej kompatybilności z żadną z poprzednich konsol Sony. Na próżno więc szukać możliwości odpalenia gier z PS1, PS2 i PS3.

Co ciekawe, firma jednak stworzyła emulator pierwszego PlayStation. Przypadkiem odnalazł go jeden ze znanych modderów, Lance McDonald.

Emulator PS1 ukryty w grze MediEvil na PS4

Wydany w 2019 roku remake gry MediEvil na PlayStation 4 umożliwiał odblokowanie oryginalnej wersji gry na PS1. Jak ujawnił McDonald po analizie zasobów gry na poziomie plików, gra korzystała w tym celu z emulatora pierwszego PlayStation.

Czy to oznacza, że wykorzystując ów emulator zagramy w dowolną grę z popularnego "szaraka"? Niestety, mamy tutaj dla was złe wiadomości - niestety nie. Próbować można, ale większość gier uruchamia się z poważnymi błędami.

Być może przy odrobinie wysiłku dałoby się z tym coś zrobić, ale McDonald nie chce sobie tym zaprzątać teraz głowy. Jego odkrycie jednak ujawnia, że PS4 wcale nie brakowało opcji do tego, by uruchamiać gry z poprzednich generacji.

Tak samo jest ze wznowieniami gier z PS2 na PS4. Zawierają one także emulator tamtej konsoli i przy odrobinie wysiłku, można uruchamiać inne tytuły.

Warto tutaj przy okazji wspomnieć o innym, niedawnym i ciekawym wyczynie w kwestii uruchamiania gier na PS4 z innych platform.

Co ciekawe, ostatnio inny z modderów, Mutahar, był w stanie na PlayStation 4 uruchomić... Halo. W tym celu musiał zakupić zhakowany egzemplarz PS4 Pro, gdzie był w stanie zainstalować Linuxa.

I Got Halo Running On a PS4...

Prowadzący kanał SomeOrdinaryGamers z poziomu Linuxa wykorzystał Protona, dzięki któremu mógł uruchomić dowolną grę opartą o win32. YouTuber akurat obrał sobie antologię gier Halo: The Master Chief Collection, dzięki czemu mógł pochwalić się, że odpalił Halo na PS4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)