Sony ujawnia Final Fantasy VII Remake, Shenmue III i nową grę ojców Killzone

Sony ujawnia Final Fantasy VII Remake, Shenmue III i nową grę ojców Killzone16.06.2015 05:09
Sony ujawnia Final Fantasy VII Remake, Shenmue III i nową grę ojców Killzone

Sony spełniło podczas tegorocznego E3 marzenia wielu. Nie tylko okazało się, że ambitny projekt The Last Guardian żyje i zostanie wydany na PS4 w 2016 roku, ale pokazano także kolejną grę twórców Killzone, producentów LittleBigPlanet, jak również ujawniono istnienie projektu Final Fantasy VII Remake. Do tego dorzucono m.in. zapowiedź od lat wyczekiwanego Shenmue III, na realizację którego ruszyła oto zbiórka.

Final Fantasy VII - E3 2015 Trailer | PS4

Szach i mat nie nastąpił, bo nowe FF VII to gra na czasową wyłączność, ale i tak firma nie ma się czego wstydzić, jeśli o ogłoszenia podczas targów chodzi. Skoncentrowano się głównie na nadchodzących tytułach. Guerrilla Games szykuje projekt Horizon: Zero Dawn, w którym ludzie cofnęli się w przyszłości w sumie do epoki kamienia łupanego, ale za to walczą z inteligentnymi maszynami. Media Molecule zademonstrowało swoje Dreams. tutaj z użyciem pada wymalujemy własne sny i zmodyfikujemy te wszystkie przygotowane przez innych. Produkcję tę trudno opisać, trzeba ją po prostu zobaczyć w ruchu. Do tego doszło przypomnienie o Street Fighter V (PS4, PC), kolejnym Hitmanie, który zabierze nas w podróż dookoła świata w pogoni za najtrudniejszymi zleceniami, przeogromnej galaktyce w No Man's Sky, Batman: Arkham Knight z DLC na wyłączność dla PlayStation 4, a na końcu Uncharted 4, które prezentuje się naprawdę wyśmienicie.

UNCHARTED 4: A Thief’s End - E3 2015 Press Conference Demo | PS4

Od strony sprzętowej, nie doczekaliśmy się zapowiedzi nowej wersji PS4. Przez chwilę w materiałach mignęła mocno zapomniana już przenośna Vita, a tak skoncentrowano się na goglach VR Project Morpheus, obecnie promowanych jako rozrywka rodzinna. Sporo tytułów jest na sprzęt ten szykowanych, chociaż chodzi przede wszystkim o skromne projekty niezależnych twórców. No, może poza produkcją RIGS, a czyli e-sportową strzelanką FPP. Co należy odnotować, Sony dogadało się z Activision, w rezultacie czego nie tylko pokazywano dodatek The Taken King do Destiny, lecz również ogłoszono czasową wyłączność na rozszerzenia dla Call of Duty: Black Ops III i ogólnie klepano się po plecach. Nieco czasu poświęcono też na prezentację Assassin's Creed Syndicate, Disney Infinity 3.0 z postaciami z Gwiezdnych Wojen i Star Wars Battlefront.

DREAMS - E3 2015 | PS4

Trudno powiedzieć, co takiego Sony trzyma jeszcze w tajemnicy z myślą o letnich imprezach branżowych, bo Microsoft miał na E3 dostatecznie dużo do pokazania, aby zostawić sobie jeszcze garść niespodzianek na potem. Po konferencji można mieć przedziwne wrażenie, że tym razem po prostu zabrakło firmie czasu na przygotowanie konkretniejszych zapowiedzi. Ale może to wyłącznie nasze mieszane odczucia? W każdym razie Yu Suzuki pewnie wreszcie trylogię Shenmue ukończy. Reklama na E3 umożliwiła mu w kilkadziesiąt minut zebranie niemal miliona dolarów z 2 docelowych...

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)