Sony wydaje firmware 3.61, częściowo przywraca Playstation Network

16.05.2011 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony rozpoczęło przywracanie dostępu do sieci PlayStation Network i Qriocity. Nie oznacza to jednak końca problemów firmy.

Sony nie tylko przywróciło częściowy dostęp do swojej sieci, ale również wydało aktualizację firmware’u dla PlayStation 3. W wersji 3.61 wprowadzono między innymi obowiązkową zmianę hasła, a także dodatkowe zabezpieczenia. Sony poinformował, że aktualizacja jest krytycznym krokiem w drodze do przywrócenia PSN. Niedługo po wydaniu uaktualnienia dowiedzieliśmy się, że firma rozpoczęła udostępnianie sieci dla swoich użytkowników. Odbywa się ona w kilku etapach, a klienci będą mieli dostęp na początku tylko do wybranych funkcji.

Przywracanie PSN i Qriocity rozpoczęto od Stanów Zjednoczonych i Europy. W dalszej kolejności będą pozostałe kontynenty. Sony udostępnił początkowo jedynie możliwość korzystania z trybu multiplayer w grach, a także usługi Music Unlimited w ramach Qriocity. W ramach akcji „Welcome Back” użytkownicy mogą przez 30 dni cieszyć się darmowym dostępem do PlayStation Plus, a także Music Unlimited. Wprowadzono także roczną ochronę i ubezpieczenie konta, a wkrótce powinny pojawić się darmowe gry dla poszkodowanych. Wszystkie dotychczasowe funkcje w ramach PSN i Qriocity powinny zostać przywrócone zgodnie z zapowiedziami 31 maja.

Podczas przywracania sieci nie obeszło się bez problemów. Użytkownicy PSN donosili na Twitterze o problemach z połączeniami, zaś Sony prosiło o cierpliwość. Powodem problemów były masowe zmiany haseł - zgodnie z zaleceniami, podczas aktualizacji firmware’u. Z kolei zdaniem Bloomberga cyberprzestępcy, którzy zaatakowali PSN, korzystali z konta na Amazon Web Services. Cały czas trwa śledztwo mające na celu wykryć sprawców. Sony jak dotąd oskarżył o ataki grupę Anonymous, która jednak nie przyznała się do winy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)