Sony wykupi akcje Ericssona za 1,47 mld dolarów

Sony wykupi akcje Ericssona za 1,47 mld dolarów

27.10.2011 12:45

Potwierdzając wcześniejsze doniesienia firma Sony ogłosiła, że zamierza w najbliższym czasie wykupić 50% akcji Ericssona. Transakcja ma wynieść około 1,47 mld dolarów.

To już faktyczny koniec marki Sony Ericsson, a zarazem początek nowego rozdziału w historii obu firm. Po wieloletniej współpracy Sony ma zamiar wykupić akcje szwedzkiej firmy i przejąć kontrolę jej produktami. Dotyczyć to będzie zarówno urządzeń przenośnych (w tym nad Xperii Play) jak i komputerów stacjonarnych, telewizorów czy laptopów. Sony stanie się również właścicielem licznych patentów obejmujących 5 najważniejszych gałęzi rynku. Pogłoski o przejęciu Ericssona przez japońskiego producenta krążyły już od kilku tygodni. Dodatkowo podgrzewane były przez nie najlepszą sytuację szwedzkiej firmy na rynku. Ericsson w ostatnim tracił stale na popularności wśród użytkowników telefonów komórkowych.

Dzięki przejęciu akcji Sony ma nadzieję, że uda mu się wyprzedzić rywali - głównie na rynku urządzeń mobilnych. Warto zauważyć, że podobne kroki w ostatnim czasie podejmują takie firmy jak Microsoft czy Google. Pierwszy zawarł umowę dotyczącą współpracy z Nokią na produkcję smartfonów z Windows Phone, firma z Moutain View zaś wykupiła Motorolę, by w ten sposób zabezpieczyć się przed wojnami patentowymi o Androida. Jeżeli Sony ma zamiar walczyć o rynek urządzeń mobilnych, przejęcie wieloletniego partnera wydaje się być słusznym ruchem. Operacja przejęcia akcji ma rozpocząć się z dniem 1 grudnia tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)